Bydgoszcz 15 paź 13:53 | kp
Remont za ponad 11 milionów. „Budowlanka” ocieplona i rozbudowana

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Budynek Zespołu Szkół Budowlanych, przy ul. Pestalozziego 18 w Bydgoszczy, przeszedł kompleksową termomodernizację. Cała inwestycja, łącznie z montażem paneli fotowoltaicznych oraz rozbudową części warsztatowej, pochłonęła 11,5 mln złotych.

Inwestycja została dofinansowana przez Unię Europejską. W ramach zadania związanego z termomodernizacją (za ponad 9 mln zł) wymienione zostały okna, drzwi oraz dach. Wykonano niezbędne instalacje, a cały budynek ocieplono. Elewacja utrzymana jest w szarościach. Prace zostały już zakończone, trwają ostatnie czynności odbiorowe.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

– Inwestycje związane z termomodernizacją szkół to jeden z naszych priorytetów. Do tej pory udało nam się zrealizować duży pakiet termomodernizacyjny obejmujący blisko 30 budynków. Wartość tych inwestycji to 130 mln zł – mówi prezydent Rafał Bruski.

– Miasto złożyło także projekt do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych związany z kompleksową termomodernizacją kolejnych 75 budynków publicznych ze szczególnym uwzględnieniem szkół i placówek opiekuńczych. Dla 20 z nich dysponujemy gotową dokumentacją projektową wraz z audytem energetycznym – dodał Bruski.

Czytaj także: Bydgoszcz jest eko. 900 tys. zainwestowano w panele fotowoltaiczne

Nowocześnie i funkcjonalnie

W serwerowni oraz w sali komputerowej pozakładano rolety, oraz zainstalowano klimatyzację. Przy wejściu głównym, z myślą o osobach poruszających się na wózku, zamontowano platformę schodową. Na dachu pojawiło się 66 paneli fotowoltaicznych. Będą one wytwarzać energię o mocy 20,46 kW. Poza tym budynek rozbudowano o nową część warsztatową, a jej wnętrze wyposażono w nowoczesny sprzęt.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Roboty budowlane kosztowały ponad 2,6 mln zł, a część tych środków pochodzi z Unii Europejskiej. Dodatkowo szkoła, w ramach projektu unijnego dotyczącego warsztatów, otrzymała fundusze na zakup nowego wyposażenia techniczno-dydaktycznego.

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor