Bydgoszcz 2 mar 11:29 | Redaktor
Rozpoczęły się remonty bydgoskich ulic

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

- W związku z uruchomieniem po zimie pierwszych w regionie otaczarni (wytwórni masy bitumicznej), rozpoczęliśmy prace remontowe dróg asfaltowych w mieście. Na ulice Bydgoszczy wyjechało już pięć ekip remontowych - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Jak podkreślają drogowcy, w związku z mroźną zimą uszkodzenia infrastruktury są większe, niż w poprzednich latach. Jako pierwsze remontowane są ulice główne oraz znajdujące się na trasach autobusów. Ulice osiedlowe będą naprawiane na końcu.

Przy dobrej pogodzie, roboty mają zakończyć się w marcu, pochłoną 3,5 mln złotych.

1 marca rozpoczeło się też wyrównywanie ulic gruntowych. W pierwszej kolejności prace dotyczyć będą ulic zgłoszonych przez mieszkańców: Janowieckiej, Spacerowej, Trawnik, Prądy, Maciaszka, Platynowej, Kolibrowej, Motylowej, Opławiec, Baranowskiego, Szamarzewskiego, Piaski, Burzowej, Pod Borem, Chmielnej, Sądeckiej, Bielskiej, Izerskiej, Wypaleniska, Przyłubskiej, Łuckiej, Gniewkowskiej, Radziejowskiej, Grussa, Bieszczadzkiej, Alpejskiej, Świętokrzyskiej, Gorczańskiej, Szlakowej, Horodelskiej.

Uszkodzenia ulic można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP pod numerem telefonu (52) 582-27-14/15 oraz mailowo: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl.

Na podstawie: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor