Bydgoszcz 16 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Ruszają konsultacje w sprawie rozwoju elektromobilności

Stacja ecoMOTO przy Dworcu Głównym/fot. Anna Kopeć, archiwum

Urząd Miasta Bydgoszczy przygotował dla mieszkańców i przedsiębiorców ankiety, dzięki którym chce poznać zdanie na temat „Strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszczy do 2030 roku”. Konsultacje będą trwały do 30 czerwca.

W przygotowanych ankietach możemy przedstawić swoją opinię na temat kierunków inwestycyjnych, pojazdów elektrycznych oraz wpływu elektromobilności na poprawę jakości życia w mieście. 

Ankiety to pierwsza część konsultacji. W następnej fazie zostaną przeprowadzone spotkania z mieszkańcami oraz otwarty panel ekspercki, w którym wezmą udział przedstawiciele sektora nauki i biznesu. 

Etap konsultacji zakończy się 30 września. Następnie odbędą się dodatkowe konsultacje nad już gotowym projektem dokumentu.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, wszystkie działania w ramach konsultacji odbędą się w formie elektronicznej.

Dokument ma na celu zaplanowanie działań Bydgoszczy związanych z:

  • wypracowaniem rekomendacji sposobu wykorzystania pojazdów nisko- i zeroemisyjnych przez Miasto oraz spółki świadczące dla Miasta usługi
  • budową infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i zasilanych CNG
  • zwiększeniem liczby pojazdów nisko i zeroemisyjnych poruszających się na terenie miasta
  • wsparciem realizacji projektów w zakresie wdrażania alternatywnych sposobów komunikacji (wypożyczalnie rowerów, samochodów, współdzielenie przejazdów)
  • rozwojem systemów umożliwiających analizę, a docelowo ułatwiających komunikację na terenie miasta (Systemy ITS, informacji pasażerskiej).

Ankiety są dostępne na stronie Bydgoszcz.pl.

Na podstawie: Bydgoszcz.pl

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.