Bydgoszcz 4 lis 09:00 | kd
Ruszają przygotowania do świątecznego jarmarku. Ważne zmiany dla kierowców

fot. ZDMiKP

Pierwsze przygotowania do tegorocznego jarmarku rozpoczną się już poniedziałek 8 listopada. Wprowadzane będą zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu w obrębie: ul. Grodzkiej, ul. Mostowej, Placu Teatralnego, Rybiego Rynku, ul. Jana Kazimierza, ul. Batorego, ul. Jezuickiej, ul. Długiej, ul. Farnej.

Rozpoczynają się przygotowania do jarmarku światecznego. Wzorem ubiegłego roku jego centralną częścią będzie Plac Teatralny. Wiąże się to z koniecznośćią wyłączenia ruchu samochodowego w tym obszarze.

Od 08 listopada zostanie wprowadzony:
- obustronny zakaz zatrzymywania się na ul. Placu Teatralnym oraz nastąpi jego zamknięcie wraz z ul. Mostową i ul. Grodzką (od ul. Podwale do ul. Mostowej).
- wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy całodobowo dla pojazdów służb miejskich i zaopatrujących Jarmark
- wjazd na zamknięte ulice dla obsługujących placówki handlowe i usługowe przy ul. Jatki, budowę przy ul. Grodzkiej, banki i mieszkańców Placu Teatralnego - tylko w godz. 8.00-11.30 i 21.00-22.00.

W czasie montowania na ul. Mostowej i Placu Teatralnym infrastruktury Jarmarku, będą możliwe czasowe wstrzymywania ruchu.

W terminie od 18 do 24 listopada zostaną również zmienione godziny dojazdu i zasady korzystania z kopert dla dostaw wyznaczonych przy ul. Jana Kazimierza, ul. Batorego, ul. Jezuickiej i ul. Farnej. Korzystanie z tych stanowisk będzie możliwe w godz. od 06.00 do 11.30 i od 21.00 do 22.00 we wszystkie dni tygodnia.

Natomiast przy ul. Krętej korzystanie ze stanowisk dla dostaw będzie możliwe w godz. od 06.00 do 22.00 we wszystkie dni tygodnia.

Inf. ZDMiKP

kd Autor