Bydgoszcz 13 lip 2018 | Redaktor
Seans filmowy w... zakładzie przemysłowym. Dzisiaj kolejna edycja Filmowej Blokady [AKTUALIZACJA]

źródło: MCK

Filmowa Blokada to już tradycja kulturalnego lata w Bydgoszczy. Miejskie Centrum Kultury po raz piąty organizuje seans filmowy w plenerze i to w dość nietypowym miejscu. Pierwsza blokada już dzisiaj (13 lipca) o 21.30.

Od pięciu lat Miejskie Centrum Kultury organizuje w czasie wakacji Filmową Blokadę. Do tej pory seanse odbywały się na jednej z ulic śródmieścia Bydgoszczy. Ustawiano plenerowy ekran i rzędy krzeseł. W tym roku z okazji trwającego Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego formuła ulega zmianie – ekran pojawiać się będzie w miejscach związanych właśnie z przemysłem.

Pierwsza Blokada Filmowa w odbędzie się dzisiaj (13 lipca) o 21.30 w plenerze na terenie Bydgoskich Zakładów Przemysłu Gumowego „Stomil” przy ul. Toruńskiej 155. Wstęp wolny.

[AKTUALIZACJA]

„Z uwagi na widoczne warunki pogodowe seans zostanie przeniesiony do wnętrza sali konferencyjnej udostępnionej przez Stomil Bydgoszcz S.A. Adres bez zmian. Zapraszamy! Będziemy Was kierować w odpowiednie, suche miejsce." - Kino Orzeł

Na ekranie pojawi się kultowy film z 1984 roku pt. „Pogromcy duchów” (reż. Ivan Reitman). To historia o trzech doktorach parapsychologii, którzy zakładają firmę zajmującą się zwalczaniem duchów. Wkrótce mężczyźni będą musieli zmierzyć się ze złą mocą opanowującą miasto.

Do tej pory Filmowa Blokada pojawiła się m.in. na ul. Długiej, Cieszkowskiego, Słowackiego, Moście Staromiejskim, alei Ossolińskich czy Paderewskiego. Celem wydarzenia jest nie tylko obejrzenie za darmo filmu w plenerze, ale również zatrzymanie się na dłuższą chwilę w najpiękniejszych miejscach Bydgoszczy, które na co dzień mijamy dość mechanicznie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor