Bydgoszcz 14 lut 2019 | Redaktor
Suchą nogą z Czyżkówka na Jachcice. Projekt kładki na wiosnę

materiał UMB

Kończą się prace projektowe ciepłociągu nad Brdą, który jednocześnie będzie kładką pieszo-rowerową, która połączy Czyżkówko i Jachcice na wysokości ul. Jednostronnej i Świekatowskiej.

Inwestycja wartości siedmiu milionów złotych została zlecona w ubiegłym roku w trybie zaprojektuj i wybuduj. Powstał już projekt nowej przeprawy. Obecnie wykonawca kompletuje niezbędne decyzje i pozwolenia, które pozwolą wiosną rozpocząć prace nad stalową konstrukcją. Prace budowlane po obu stronach Brdy rozpoczną się prawdopodobnie w wakacje. Nie będą one powodowały utrudnień w ruchu.

Głównym celem inwestycji realizowanej przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest budowa sieci ciepłowniczej łączącej system ciepłowniczy w centrum z siecią ciepłowni Osowa Góra. Nowy obiekt zaprojektowano pomiędzy ulicami Jednostronną i Świekatowską. Będzie liczył około 67 metrów długości i ponad 8 metrów szerokości. Jednocześnie dobudowane będą ciągi pieszo-rowerowe zapewniające dojście do niego od strony Czyżkówka i Jachcic. Zakończenie inwestycji, jeśli na placu budowy nie  będzie konieczności prowadzenia znacznego zakresu robót dodatkowych planowane jest do końca roku. Na realizację zadania KPEC pozyskało fundusze europejskie z programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor