Bydgoszcz 23 lut 2021 | kd
Sześć firm chce zbudować wiadukt na Wojska Polskiego. ZDMiKP wymaga gwarancji na 10 lat

fot. ZDMiKP

Końcówka roku 2020 i początek 2021 to niekończące się pasmo złych informacji na temat bydgoskich przepraw mostowych. Symbolem tego stanu jest zamknięcie ruchu na moście Uniwersyteckim, którego gwarancja opiewała jedynie na 5 lat. Wśród bydgoszczan nie brakuje komentarzy, że nawet na lodówkę można uzyskać dłuższą gwarancję. Teraz ZDMiKP otrzymał oferty sześciu firm, które są zainteresowane zburzeniem obecnego i budową nowego wiaduktu na Wojska Polskiego. Tu gwarancja ma być dziesięcioletnia.

W informacje, że most Uniwersytecki posiadał jedynie pięcioletnią gwarancję wiele osób nie mogło uwierzyć. Wielu się śmiało, że sprzęt AGD ma często dłuższą gwarancję. Może i dlatego ZDMiKP w ogłoszonym przetargu na budowę wiaduktu północnego w ciągu ulicy Wojska Polskiego wymaga 10 letniej gwarancji. 

Swoje oferty złożyło sześć firm, które zaproponowały ceny od 25,9 miliona do 55 milionów. ZDMiKP dysponuje funduszem 23,5 miliona złotych. Wszystkie oferty więc znacznie przekraczają te założenia. To jednak nie koniec przetargu. Teraz zostanie uruchomiona aukcja internetowa, na której wszyscy oferenci będą mogli zaproponować niższe ceny. Dopiero wtedy zostanie wyłoniona firma odpowiedzialna za budowę nowego wiaduktu. 

Całość prac miałaby zostać ukończona 31 maja 2022 roku. Bydgoszczan czekają więc kolejne miesiące z utrudnioną komunikacją na górnym tarasie miasta. Pewnym ułatwieniem w tej sytuacji ma być zapewnienie utrzymania jednego pasa ruchu do stycznia 2022 roku.

 

 

Inf. ZDMiKP

kd Autor