Bydgoszcz 26 wrz 2019 | Redaktor
Szkoły powalczą o mistrzostwo Bydgoszczy

Olimpiadę otworzyła zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz/fot. UMB

Na stadionie Zawiszy odbyła się w środę (26 września) uroczysta inauguracja XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. To największa rywalizacja sportowa w mieście, która będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020.

fot. UMB

Bydgoska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa. Jej organizatorami są Miejski Szkolny Związek Sportowy i Miasto Bydgoszcz. Do klasyfikacji zaliczane są wyniki w następujących dyscyplinach: zespołowe gry sportowe, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy – drużyna, szachy – drużyna, LA (trójbój, czwórbój, liga lekkoatletyczna, indywidualne zawody lekkoatletyczne, pływanie (co najmniej pięcioosobowy zespół), przy czym z dyscyplin indywidualnych każda szkoła otrzyma 10 pkt. za udział.

fot. UMB

Mistrzem Bydgoszczy zostanie szkoła, która zajmie pierwsze miejsce w każdej dyscyplinie sportu. Zwycięska szkoła będzie reprezentować Bydgoszcz w dalszych etapach rozgrywek (wojewódzkich). Miejska olimpiada ma za zadanie nie tylko rozwijać sprawność fizyczną wśród uczniów, ale też zachęcać ich do aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

W poprzedniej edycji  BOM w roku szkolnym 2018/2019 udział wzięło około 14 000 uczniów z 47  szkół podstawowych, 32 gimnazjów i 38 szkół średnich. Zawodnicy szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali w 15 dyscyplinach, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych zmagali się w 13 dyscyplinach.

Zakończenie XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży planowane jest na czerwiec 2020 roku.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red)        

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor