Bydgoszcz 2 cze 13:40 | mk
Te inwestycje w Bydgoszczy będą realizowane najszybciej. Wyniki konsultacji

mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Ponad 17 tysięcy osób zagłosowało w konsultacjach dotyczących kolejności inwestycji w mieście. Najwięcej głosów zdobyła rewitalizacja nabrzeża Brdy. Jako drugi priorytet wskazano przebudowę ulicy Nakielskiej.

Wyniki plebiscytu ogłoszono 2 czerwca na Wyspie Młyńskiej. – Odwołaliśmy sie do mieszkańców, aby poznać ich zdanie – mówił prezydent Rafał Bruski.

Najwięcej, 4866 głosów, oddano na rewitalizację nabrzeży Brdy. W pierwszej kolejności zmiany dotyczyć będą odcinka do mostu Królowej Jadwigi do mostu Pomorskiego, następnie w planach są dwa odcinki – ścieżka przy Królowej Jadwigi oraz od mostu Pomorskiego do mostu Kazimierza Wielkiego. Prezydent Bruski wskazał, że liczy na wspófinansowanie inwestycji przez Wody Polskie oraz nieodpłatne przekazanie części gruntów przez wojewodę.

Ponad cztery tysiące głosów zdobyły także: przebudowa ul. Nakielskiej, rewitalizacja Kanału Bydgoskiego, zwiększenie wydatków na budowę infrastruktury rowerowej.

mat. Urzędu Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

– Będziemy szanować te priorytety, ale jeżeli uda nam się pozyskać zewnętrzne środki dla którejkolwiek inwestycji, która znalazła się w naszych propozycjach, to niewątpliwie z tych możliwości będziemy korzystać po to, aby ją przyspieszyć – zapowiadał prezydent Bruski.

Konsultacje w sprawie kolejności inwestycji rozpoczęły się 22 marca, trwały do 21 maja. Każdy mieszkaniec mógł zagłosować na maksymalnie trzy pozycje. W plebiscycie wzięło udział ponad 17 tys. osób.

Czytaj także archiwalną opinię:

„Piętnastka” Bruskiego. Dlaczego nie wezmę udziału w konsultacjach? [OPINIA]

mk Autor