Bydgoszcz 8 lut 2018 | Redaktor
Tłok na Torbydzie

Na Torbydzie/fot. maczu

Aż 27 tysięcy łyżwiarzy skorzystało z usług Torbydu w pierwszym miesiącu funkcjonowania bydgoskiej ślizgawki.

Przypomnijmy, uroczyste otwarcie Torbydu trwało aż trzy dni – od 5 do 7 stycznia 2018 r. W te dni można było za darmo korzystać z tafli lodowiska, a także uczestniczyć w szeregu przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji. Ślizgawkę odwiedziło wtedy sześć tysięcy łyżwiarzy.

„W sumie przez pierwszy miesiąc funkcjonowania miejskiej ślizgawki skorzystało z niej aż 27 tys. 626 osób” – podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy. – „60 proc. stanowiły dzieci i młodzież, 25 proc. mężczyźni, a 15 proc. kobiety. W zajęciach szkolnych prowadzonych na Torbydzie od 15 stycznia wzięło udział 5 tys. 760 uczniów”.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też wypożyczalnia – dotychczas skorzystało z niej 6 tys. 522 osób.

Lodowisko Torbyd zostało zbudowane w nowoczesnej formie przypominającej lodowy kryształ. Powierzchnia wynosi 4605 m kwadr., a sama tafla ma wymiary 30 na 60 metrów. Jednocześnie mogą z niej korzystać 240 osoby. Natomiast trybuny mieszczą 300 widzów.

Budynek jest wyposażony w funkcje usługowe, m.in. szatnie z szafkami samoobsługowymi, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie medyczne, ogólnodostępne trybuny z uchylnymi siedziskami oraz restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.

Godziny otwarcia:

W dni powszednie Torbyd czynny jest w godzinach 8:00 – 22:00, w weekendy i święta w godzinach 9:00 -22:30 (w dni powszednie, podobnie jak w przypadku basenów, do godziny 14.00 ze ślizgawki korzystają uczniowie bydgoskich szkół. Od godz. 14.- Torbyd dostępny jest dla wszystkich chętnych).

Wypożyczenie łyżew - 8 zł

Ostrzenie łyżew - 10 zł

Zgubienie zegarka -100 zł

Bilety:

5 zł za 30 min i 20 groszy za każdą następna rozpoczętą minutę.

Bilety ulgowe: 3 zł za 30 minut i 15 groszy za każdą rozpoczętą minutę.

Obowiązuje też szereg zniżek, między innymi dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Dużej Rodziny oraz Bydgoskiej Karty Seniora.

W ferie zimowe młodzież szkolna i studenci będą mogli korzystać z lodowiska za darmo.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor