Bydgoszcz 14 lut 2019 | Redaktor
Tor regatowy w Brdyujściu z nowa trybuną na trzysta miejsc

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Zakończyła się budowa nowych trybun i hangaru na łodzie w Brdyujściu. Dzięki tej inwestycji w komfortowych warunkach będzie można obserwować zmagania kajakarzy i wioślarzy. Inwestycja kosztowała blisko cztery miliony złotych.

Nowy hangar na łodzie wraz z trybuną powstał w miejscu rozebranych, zniszczonych trybun sąsiadujących z wieżą sędziowską. Wejścia stanowi siedem bram rolowanych zaprojektowanych od strony placu znajdującego się bezpośrednio przed budynkiem.

Hangar przeznaczony jest  do przechowywania sprzętu pływającego oraz urządzeń technicznych. Na dachu obiektu zamontowano trybuny na ponad 300 miejsc siedzących. Trybuny zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający komfortową widoczność z każdego miejsca na widowni. Są one też zadaszone. Wraz z budową nowego obiektu dobudowano też nowe schody, a plac pomiędzy nabrzeżem i hangarem wyremontowano.

W poprzednich latach zrealizowano też inne zadania poprawiające infrastrukturę Toru Regatowego m.in. przebudowano wieżę sędziowską i  poszerzono akwen mety, co poprawiło parametry toru. Z kolei ze środków unijnych pozyskanych przez RZGW zrewitalizowana została zabytkowa śluza i przyległy do niej teren. Wytyczono tam również trasę dla turystów.

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Trwają też przygotowania do kolejnej inwestycji przy tym akwenie. Kończą się prace nad  dokumentacja niezbędną do przebudowy nabrzeża w rejonie nowego hangaru i wieży sędziowskiej. Jego elementem ma być też slip umożliwiający wodowanie łodzi. Trwa kompletowanie decyzji i pozwoleń. Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane i rozpoczęcie  robót. Główne prace na Torze Regatowym są planowane zawsze na okres jesienno-zimowym. Dzięki temu w sezonie na obiekcie mogą odbywać się treningi i zawody.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor