Bydgoszcz 5 lut 2018 | Redaktor
Torbyd jak muzeum. Przynieś stare łyżwy na wystawę

Na Torbydzie od dnia otwarcia jest tłok/fot. maczu

Jeśli dzieciństwo kojarzy ci się z dawnym Torbydem przy ul. Chopina, a w piwnicy wciąż kurzy się stara para łyżew – przynieś je do Hali Łuczniczka. Z zebranych od bydgoszczan łyżew powstanie wystawa w hali nowego lodowiska – zachęca Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Serwis bydgoszcz.pl informuje: „Z inicjatywą ekspozycji łyżew przekazanych przez mieszkańców wyszedł prezydent Rafał Bruski podczas konferencji prasowej przed otwarciem nowego lodowiska.  – Mieszkańcy zadecydowali o nadaniu nazwy Torbyd nowemu lodowisku, co pokazuje, jak ważny był dla nich ten dawny Torbyd przy ul. Chopina. Może warto te sentymenty pielęgnować i zaproponować mieszkańcom wspólne stworzenie ekspozycji z łyżew, których używali lata temu – mówi prezydent Bruski.”

Ekspozycja ma powstać w hali nowego Torbydu. Łyżwy można już przynosić do Hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 (do pokoju nr 12, wejście administracyjne). Sprzęt można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 14:00.

Organizatorzy wystawy najbardziej liczą na historyczne eksponaty i modele, których nie sposób już znaleźć w sklepach. Ale przyjmowane będą także zwykłe figurówki, łyżwy hokejowe czy panczeny, które mają już swoją historię.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor