Bydgoszcz 1 cze 2019 | Redaktor

Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii – to nowa akcja bydgoskiego ratusza. „Chcemy zebrać to co zatrzymane w kadrze i pokazać jak wyglądało nasze miasto 20, 50 i 100 lat temu. Poszukujemy zwłaszcza starych zdjęć z życia miasta, a także jego mieszkańców. Zbiórka historycznych fotografii posłuży do wspólnego świętowania w ramach Bydgoskiego Roku Wolności” – zachęca urząd miasta.

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Polski miasto zorganizowało akcję „Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii”.  Jej celem jest zebranie historycznych zdjęć ukazujących życie Bydgoszczy w minionym stuleciu. Fotografie będą ważnym elementem wspólnego świętowania i utrwalania pamięci o historii miasta. Akcja zbierania starych zdjęć została zorganizowana w ramach obchodów Bydgoskiego Roku Wolności.

Zbiórka archiwalnych fotografii potrwa do 1 października 2019 roku. Każdy uczestnik otrzyma miejski upominek. Fotografie można przesyłać w formie elektronicznej i papierowej. Te przekazane w tradycyjnej formie zostaną zwrócone po zakończeniu akcji. „Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przejrzenia swoich domowych archiwów i albumów w poszukiwaniu pamiątek związanych z historią miasta. Zależy nam także na tym, by poznać historie związane ze zdjęciami” – informuje ratusz.

Źródło: Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor