Bydgoszcz 25 sty 2018 | Redaktor
Prawo w biznesie. Nowy kierunek na UKW

W przyszłym roku akademickim 2018/19 oferta UKW poszerzy się o prawo w biznesie. Ma przygotowywać m.in. do prowadzenia własnej firmy.

„Studia prawo w biznesie to propozycja dla osób chcących zdobyć wiedzę oraz umiejętności pozwalające na zatrudnienie w firmach i ich otoczeniu” - czytamy na stronie uniwersytetu. Nowy kierunek ma przygotowywać także do prowadzenia własnej firmy. W programie, poza przedmiotami prawniczymi, znajdą się zajęcia nastawione na praktyczność, związane z organizowaniem, prowadzeniem i obsługą biznesu.

Studenci będę musieli odbyć kilkumiesięczne praktyki zawodowe, chętni będą mogli także korzystać z oferty kursów ekonomicznych i innych. Kierunek ma być prowadzony we współpracy z firmami i kancelariami prawnymi.

„Jest to nowatorski i interdyscyplinarny kierunek, dający realne perspektywy zawodowe” - zapewnia uczelnia na swojej stronie internetowej.  Jakie to perspektywy? Według UKW, absolweni będą mogli podjąć pracę m.in. w firmach z własnymi działami obsługi prawnej czy działami kadr i płac, a także w kancelariach zajmujących się obsługą prawną przedsiębiorstw, biurach doradztwa prawnego, urzędach, organizacjach pozarządowych. Kierunek może przydać się także wszystkim, którzy chcą prowadzić własną działalność gospodarczą, niezależnie od branży.

Do tej pory prawo w biznesie w Bydgoszczy można było studiować na uczelniach niepublicznych.

Szczegóły na stronie http://www.ukw.edu.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor