Bydgoszcz 19 gru 2017 | Redaktor
Nowa ulga podatkowa w Bydgoszczy

materiał UMB

Bydgoszcz chce wprowadzić atrakcyjną ulgę podatkową dla podmiotów wznoszących nowe biurowce i przestrzenie konferencyjne. Kto na tym skorzysta?

Bydgoszcz wesprze tworzenie nowoczesnych powierzchni biurowych – oznajmił oficjalny serwis internetowy ratusza. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania m.in. dla firm świadczących globalne usługi związane z księgowością, oprogramowaniem i obsługą klientów. By wzmocnić ten pozytywny trend podmioty wznoszące nowe biurowce i przestrzenie konferencyjne będą mogły liczyć na atrakcyjną ulgę podatkową. Ostateczną decyzję o wprowadzeniu nowej  ulgi dla inwestorów podejmą radni.

-  Ograniczyliśmy bezrobocie w Bydgoszczy do rekordowo niskiego poziomu – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - To dobry moment, by jeszcze intensywniej wspierać  tworzenie bardziej atrakcyjnych miejsc pracy oraz przyciągać nowe podmioty gospodarcze.  Brak odpowiedniej liczby nowoczesnych powierzchni biurowych ogranicza na tym polu naszą inwestycyjną atrakcyjność.

Zgodnie z projektem uchwały zwolnienie od  podatku od nieruchomości podlegać mają powierzchnie biurowe o wysokim standardzie oraz powierzchnie konferencyjne w nowobudowanych budynkach. Zwolnienie obowiązywać będzie przez okres do 3 lat, pod warunkiem, że pożądane powierzchnie stanowić będą 90 procent powierzchni w budynku.

Tylko w ostatnich latach w Bydgoszczy rozpoczęła się realizacja kilku dużych przedsięwzięć związanych z budową nowoczesnych przestrzeni biurowych. Przy rondzie Fordońskim powstaje pierwszy z dwóch 10-piętrowych biurowców.  Na najem biur już zdecydowały się tak duże firmy jak Asseco Poland i Skanska. Inwestycję realizuje grupa Arkada Holding. W salonie Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich rośnie natomiast biurowiec wznoszony przez grupę Immobile  S.A. Zaoferuje on 8800 metrów kwadratowych powierzchni biurowych i handlowych. W 5-kondygnacyjnym biurowcu funkcjonować będzie też podziemny, dwupoziomowy parking.

 

Nowe powierzchnie biurowe powstały w ostatnich latach między innymi  na terenie Biznes Parku Kraszewskiego na Okolu, w Optimum Parku na Bartodziejach, w budynku Idea „Przestrzeń Biznesu” na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo -  Technologicznego  oraz w nowym gmachu dworca Bydgoszcz Główna.

 

 Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor