Bydgoszcz 9 cze 13:03 | kd
Usunięto śmietniki sprzed kwatery Żołnierzy Niezłomnych. Decyzja zapadła po wizji lokalnej na Kcyńskiej

fot. UMB

Ustawienie kilku kontenerów na śmieci tuż przy kwaterze Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej oburzyło wielu mieszkańców miasta a także środowiska kombatanckie. Dziś na cmentarzu odbyła się wizja lokalowa.

Oburzenie bydgoszczan jak i organizacji kombatanckich wywołało ustawienie kontenerów na śmieci wzdłuż ścieżki na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej. Kontenery ustawiono tuż przy kwaterze Żołnierzy Wyklętych, którzy na bydgoskiej łączce zostali niedawno odnalezieni i ekshumowani.

Szybko się okazało, ze stojące pojemniki są przepełnione, a śmieci składowano tuż obok. Leżąca hałda śmieci tuż przy ważnej kwaterze polskich bohaterów mocno kontrastowała z powagą miejsca i szacunkiem dla osób tam spoczywających.

fot. nadesłane

Większego problemu z tym faktem nie widział zastępca prezydenta Michał Sztybel. Lakonicznie stwierdził, że - jeśli śmieci się wysypują to musza zostać posprzątane.

fot. nadesłane

Ostatecznie zgodnie z zapowiedzią opróżniono pojemniki oraz uprzątnięto leżące na ścieżce góry śmieci. Pozostawiono jednakże kontenery w dotychczasowej lokalizacji.

Dziś (9 czerwca) w godzinach porannych odbyła się wizja lokalna na terenie cmentarza. Tuż po jej zakończeniu kontenery na śmieci zostały usunięte i przeniesione w inne miejsce. 

 

 

 

kd Autor