Bydgoszcz 10 kwi 2019 | Redaktor
Uwaga! Zmiany organizacji ruchu w centrum Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Drogowcy informują, że na czas trwania przygotowań do imprezy biegowej pn. „Bydgoski Bieg Urodzinowy” oraz trwania imprezy wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu w centrum miasta.

Począwszy od czwartku (11 kwietnia) na placu Teatralnym i ul. Grodzkiej sukcesywnie będą wyłączane z funkcjonowania ogólnodostępne parkingi. W niedzielę (14 kwietnia) w godzinach porannych zostanie zamknięty dla ruchu kołowego na placu Teatralnym, ul. Mostowej i ul. Grodzkiej (od ul. Malczewskiego do ul. Podwale).

Z tego powodu w obrębie Starego Rynku czasowo zostanie przywrócona możliwość przejazdu północną pierzeją rynku do ul. Krętej i dalej do ul. Podwale. Około godziny 14:40 czasowo będzie wstrzymywany ruch drogowy na ul. Grodzkiej (odcinek od ul. Podwale do ul. Bernardyńskiej), ul. Podwale (od ul. Magdzińskiego do ul. Grodzkiej), ul. Mennica, ul. Tamka, ul. Ku Młynom, ul. Przyrzecze (od ul. Ku Młynom do ul. Farnej), ul. Farnej, ul. Jezuickiej (od ul. Niedźwiedzia (do ul. Farnej) i ul. Malczewskiego. Na wymienionych ulicach, ruch zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatnich biegaczy. Przywrócenie obowiązującej organizacji ruchu na placu Teatralnym, ul. Mostowej i ul. Grodzkiej (od ul. Malczewskiego do ul. Podwale) powinno nastąpić w niedzielę do godziny 19:00.

Ze względów bezpieczeństwa drogowcy proszą o stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor