Bydgoszcz 5 cze 2019 | Redaktor
UWAGA! Zmiany w ruchu przy wiadukcie na Wyszyńskiego i Armii Krajowej

fot.bw

Rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową wschodniego wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (w kierunku do Osielska) w ciągu ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej (na wysokości nekropolii). W poniedziałek (10 czerwca) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy.

Wykonawca zadania zaczął zwożenie elementów zaplecza budowy oraz materiałów. Jednocześnie podjął prace przygotowawcze do realizacji inwestycji. W związku z tym, mogą występować nieznaczne utrudnienia w ruchu na łącznicy ulicy Modrzewiowej.

W kolejnym etapie realizacji, tuż za stacją benzynową, firma przygotuje przejazd ze wschodniej jezdni ulicy Wyszyńskiego (prowadzącej do Osielska) - na zachodnią (prowadzącą do miasta) i ruch w obie strony poprowadzi po wiadukcie zachodnim. Zachowa przy tym przepustowość konstrukcji. Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym. 

Zasadnicze roboty rozbiórkowe firma zaplanowała na druga połowę czerwca. Zanim to nastąpi, wykonawca wprowadzi opisaną wcześniej zmianę w organizacji ruchu. Zakończenie wszystkich robót zostało zaplanowane na koniec tego roku, jednak ruch zostanie przywrócony, wtedy gdy to będzie to możliwe. Oznacza to możliwość prowadzenia robót wykończeniowych przy jednoczesnym otwarciu nowej konstrukcji dla aut, pieszych i cyklistów.

Warto dodać, że w planach jest też przebudowa drugiego wiaduktu, która najprawdopodobniej rozpocznie się za dwa lata. Na uwagę zasługuje fakt, że wiadukty po przebudowie będą miały najwyższą nośność przewidywaną przez normy krajowe. Znajdą się także na nich chodniki i pełnowymiarowe drogi dla rowerów.

Wiadukt w liczbach:

  • Długość wiaduktu: 75m
  • Koszt inwestycji: 20,44 mln zł
  • Gwarancja na korozję: 15 lat

Źródło:ZDMIKP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor