Bydgoszcz 7 sie 2020 | kp
W trosce o pszczoły. Bydgoscy drogowcy sadzą miododajne rośliny

fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przyłącza się do międzynarodowego projektu BeePathNet, który promuje pszczelarstwo i ochronę pszczół. W obrębie siedziby powstała już łąka z miododajnymi roślinami.

– W obrębie siedziby została wykonana już łąka z roślinami kwitnącymi, będącymi źródłem pokarmu dla owadów zapylających – przekazują drogowcy. – Ograniczyliśmy również koszenie przedmiotowych trawników, na których jeszcze jesienią zostaną wysiane kolejne rośliny miododajne – dodają.

ZDMiKP podkreśla, jak ważne są dla człowieka owady i że warto im pomagać, szczególnie teraz, gdy ich naturalne środowisko jest w coraz gorszym stanie. – Dzięki ich działalności mamy owoce i nasiona różnych gatunków roślin, dodatkowo pszczoły miodne dostarczają m.in. miód, pyłek i wosk pszczeli. Pośrednio skutkiem pracy tych owadów jest szereg substancji wykorzystywanych w medycynie, dietetyce i kosmetyce – przekazują drogowcy.

fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zachęca do tego, aby każdy z nas wprowadzał do swojego życia drobne zmiany, które pomogą pszczołom. Można to zrobić, sadzając rośliny im przyjazne. Powinniśmy także zrezygnować z jakichkolwiek oprysków w ciągu dnia. Dla pszczół warto też przestać kosić nasze łąki. W Bydgoszczy, według obecnych danych występuje 214 różnych gatunków pszczół, w Polce – 450-470. Drogowcy dbają o to, żeby liczby te się nie zmniejszały i zachęcają do tego innych.

fot. ZDMiKP

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor