Bydgoszcz 29 cze 2020 | mk
W wakacje uczniowie pływają za darmo

mat. ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Od 1 lipca uczniowie bydgoskich szkół będą mieli bezpłatny wstęp na miejskie baseny. W związku z pandemią, na pływalniach może jednak przebywać mniej osób, niż wcześniej, a dodatkowe atrakcje nie będą dostępne.

Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie w dni powszednie (poniedziałek-piątek) do godz. 14.00 mogą popływać bez opłat. Nie oznacza to jednak, że pływalne w tym czasie będą zamknięte dla osób, które już ukończyły szkołę. Jak informuje ratusz, do 14.00 „połowa miejsc na basenie będzie przewidziana dla uczniów, druga część dla dorosłych. Oczywiście nie są to sztywne reguły – w przypadku, gdy na określoną godzinę nie będzie chętnych dorosłych, z basenu skorzystają uczniowie” - czytamy w komunikacie miasta.

Wybierając się na pływalnię, trzeba pamiętać o wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Obowiązuje limit użytkowników - na większości bydgoskich pływalni wynosi on 24 osoby. Niedostępne będą też dodatkowe atrakcje, takie jak sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie.

Otwarto już prawie wszystkie przyszkolne baseny w Bydgoszczy. Wyjątki to „Piąta Fala” przy V Liceum Ogólnokształcącym (ul. Szarych Szeregów 4a), która wznowi działalność 27 lipca, i „Ikar” przy Szkole Podstawowej nr 65 (ul. Tomasza Golloba 7), przygotowywany do otwarcia 1 sierpnia. Do odwołania nieczynny jest basen w Pałacu Młodzieży.

O rygorze sanitarnym obowiązującym na pływalniach czytaj tutaj. Szczegółowe zasady są publikowane na stronach basenów.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

mk Autor