Bydgoszcz 7 maj 11:30 | Redaktor
Więcej biur w inkubatorze przedsiębiorczości. Druga część remontu kamienicy przy ul. Gimnazjalnej

Inkubator przedsiębiorczości w Bydgoszczy przed remontem, fot. KPFP

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy podpisał umowę na remont drugiej części poszpitalnego budynku przy ul. Gimnazjalnej 2 w Bydgoszczy. Powstaną tu nowe powierzchnie biurowe, sala konferencyjna i pomieszczenia przeznaczone na warsztaty dla lokalnych przedsiębiorców.

 – Chcemy by nasze inkubatory przedsiębiorczości pomagały regionalnym firmom w prowadzeniu biznesu. Wiem, że takie wsparcie jest potrzebne i oczekiwane – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W powstałym w latach 1927–1928 budynku mieściły się pomieszczenia szpitalne i prywatne apartamenty doktora Jana Króla. Obecnie kamienica należy do Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Biura w części obiektu udostępniono lokalnym przedsiębiorcom w 2015 roku, po remoncie przeprowadzonym dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa.  

– Po kilku latach udało się podjąć wyczekiwanego remontu drugiej części kamienicy. Dzięki tej inwestycji powstanie około tysiąc metrów kwadratowych powierzchni biurowych – zapowiada Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

W budynku powstanie też sala konferencyjna, pomieszczenia na warsztaty rzemieślnicze i produkcyjne. Obecnie trwają prace projektowe i dokumentacyjne. Modernizacja ma zakończyć się w czwartym kwartale 2023 roku. Inwestycja otrzymała 8 mln zł dofinansowania z  funduszy unijnych z RPO.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. 

Siedziba KPFP znajduje się w Toruniu, biura znajdują się też w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu, dodatkowo organizowane są dyżury w Brodnicy. Marszałkowski Fundusz prowadzi regionalne inkubatory przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku, mieszczą się one w odrestaurowanych budynkach o ciekawej historii. Znajdują się tam nowoczesne przestrzenie biurowe na wynajem w atrakcyjnych cenach.

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości KPFP w Bydgoszczy (572 572 029) jest umiejscowiony w zabytkowym poszpitalnym budynku przy ulicy Gimnazjalnej 2a (willa doktora J. Króla) o powierzchni użytkowej 555 m kw.; liczy 12 biur o powierzchni od 11 do 28 m kw.

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości KPFP w Toruniu  (737 777 274) znajduje się w zabytkowym poszpitalnym gmachu przy ulicy Przedzamcze 8 o powierzchni 1329 m kw, liczy 18 biur o powierzchni od 10 do 37m kw i stanowiska w open space.

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości KPFP we Włocławku (737 722 103) jest zlokalizowany w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy przy ulicy Toruńskiej 30 o powierzchni 769 m kw., liczy 14 biur o powierzchni od 17 do 29 m kw.

Na podstawie komunikatu Beaty Krzemińskiej, rzeczniczki Urzędu Marszałkowskiego 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor