Bydgoszcz 15 sty 2018 | Redaktor
Wieszaki z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących stoją w mieście

Wieszak przy Fundacji "Wiatrak" w Fordonie

Ogólnopolska akcja „Wymiana ciepła” przywędrowała do Bydgoszczy. Na wieszakach w kilku miejscach w mieście można zostawiać niepotrzebne ciepłe ciepłe ubrania, a potrzebujący mogą je zabierać.

Wieszaki z napisem „Potrzebujesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw coś na wieszaku” stoją pod rondem Jagiellonów, przy kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Jesionowej 24 na Szwederowie oraz przy wejściu do Kawiarni Artystycznej „Młynek” w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7 w Fordonie.


Na tym ostatnim wisi pokaźna kolekcja ciepłych kurtek i płaszczy. - Wieszak jest dostępny 24 godziny na dobę. Ci, którzy mają niepotrzebne nowe albo używane, ale niezniszczone zimowe okrycia, mogą zostawiać je na wieszaku. Potrzebujący, niezależnie od zasobów materialnych, mogą je sobie zabierać – mówi Anna Leszczyńska z Fundacji „Wiatrak”.


Podobne wieszaki mają pojawić się łącznie w siedmiu miejscach w Bydgoszczy – m.in. przed ośrodkiem BORPA przy ul. Przodowników Pracy 12 i przy „Caritasie” przy ul. Cienistej 2. W ramach ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” w całym kraju ma ich stanąć ponad 70. W naszym mieście „Wymianę ciepła” koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor