Bydgoszcz 24 kwi 10:22 | Redaktor
Wirtualna promocja szkół. „Drzwi otwarte” przed ekranem komputera 

Zainteresowani ofertą VI LO mogą m.in. wybrać się na wirtualny spacer po budynku/printscreen prezi.com/, mat. Jakuba Jarczewskiego

W związku z pandemią koronawirusa szkoły zostały zamknięte i nie mają możliwości, by zaprosić przyszłych uczniów do środka. Z pomocą przychodzi Internet – dyrektorzy wykorzystują Sieć, by przybliżyć młodzieży i rodzicom ofertę swoich placówek.

Na kwiecień wiele szkół miało zaplanowane promowanie swoich placówek poprzez organizację drzwi otwartych. Dotąd była to okazja, by bezpośrednio zapoznać rodziców i uczniów ze swoją ofertą edukacyjną, często oferując dodatkowe atrakcje, by przyciągnąć nowych kandydatów. W tym roku taka promocja nie może się odbyć w klasycznej formie ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Szkoły jednak nie próżnują – w Internecie pojawiły się ciekawe propozycje kandydatów, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniej placówki.

Poniżej prezentujemy niektore z nich.

Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy

Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy w sobotę (25 kwietnia) zaprasza ósmoklasistów i ich rodziców na szkolnego Facebooka do udziału w transmisji na żywo prowadzonej przez nauczycieli bezpośrednio z budynku szkoły. W czasie transmisji będzie można zadawać nauczycielom pytania m.in. te dotyczące rekrutacji czy nauczanych kierunków. Można też „pójść” na wirtualny spacer po szkole – od 17 kwietnia na Facebooku publikowane są panoramiczne zdjęcia korytarzy, sal i pracowni przedmiotowych. Dodatkowo placówka jest w stałym kontakcie z zainteresowanymi ofertą uczniami i codziennie dodaje zdjęcia i informacje na swoje media społecznościowe. 

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy od 22 do 25 kwietnia prowadzi swoje wirtualne „drzwi otwarte”. Na Facebookowym profilu liceum (III LO Bydgoszcz Official) można znaleźć informacje dotyczące poszczególnych kierunków, zdjęcia i filmiki z życia szkoły. Pierwszy filmik opublikowany na YouTube – stworzony przez uczniów – promuje klasę medyczną, dostępne są także inne materiały. 

IV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

Na Wirualne Drzwi Otwarte na swojej stronie internetowej zaprasza także „czwórka”. O tym, dlaczego warto wybrać IV Liceum, opowiadają sami uczniowie na jednym z filmów promocyjnych na YouTube. IVloTV przedstawia także inne materiały wideo na temat szkoły.

VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

W VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy Dni Promocji Szkoły rozpoczęły się 18 kwietnia. Na oficjalnej stronie placówki pojawiły się informacje dla przyszłych kandydatów – m.in. prezentacja szkoły, informacje na jej temat, oferta edukacyjna 2020/2021, fotograficzna relacja z życia szkoły, możliwość zwiedzenia liceum wirtualnie, a także sekcja Q&A, gdzie za pośrednictwem formularza można zadawać pytania nauczycielom. 18 kwietnia można było także skorzystać z możliwości rozmowy z obecnymi uczniami – online. 

printscreen strony http://vilo.bydgoszcz.pl/

wirtualny spacer po szkole, www.prezi.com

Zespołu Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy 

Zespołu Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy przełożyło swoje kwietniowe drzwi otwarte. Placówka jednak postanowiła być w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami, dlatego zachęca do kierowania pytań drogą mailową – zs01@edu.bydgoszcz.pl lub telefoniczną – (52) 373 18 84. Na stronie pojawiły się nowe grafiki promujące poszczególne profile nauczania.

mat. ZS nr 1 w Bydgoszczy

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy odwołało drzwi otwarte, a nowy termin zostanie podany po wznowieniu zajęć dydaktycznych. Alternatywnie szkoła zaprasza na stronę internetową oraz Facebooka, a także do przeglądania galerii zdjęciowej. 

Klaudia Peplinska, mk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor