Bydgoszcz 23 lis 2018 | Redaktor
Zmiany w organizacji ruchu. Budują rondo

Materiał UMB

Na połączeniu z Nakielską i Lisią budowane jest rondo. W związku z kolejnym etapem prac zmieniła się organizacja ruchu w tym miejscu.

Wzdłuż ul. Łochowskiej powstaje droga rowerowa. Wykonawca zrealizował już większość prac po północnej stronie budowanego ronda. Ułożono m.in. kanalizację deszczową, krawężniki i przygotowano część nowych jezdni.

W związku z kolejnym etapem budowy od czwartku (22 listopada) na wysokości posesji przy ul. Nakielskiej 268  wprowadzony został, na krótkim odcinku, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Osoby wyjeżdżające z miasta powinny w związku z tym liczyć się z dłuższym czasem przejazdu tego odcinka. Zmiana jest niezbędna by dokończyć prace przy budowie studni kanalizacyjnych. W przyszłym miesiącu, jeśli będzie możliwe kontynuowanie prac, wprowadzone zostaną kolejne zmiany pozwalające na prowadzeniu prac przy południowej części ronda. 

Z kolei na ul. Łochowskiej, na wysokości posesji 59 (zjazd w kierunku Belmy), ruch pieszy przeniesiony został na północną stronę ulicy. Po południowej stronie kontynuowane będą prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej.

Cała inwestycja jest warta blisko siedem milionów złotych. Zakłada ona budowę ronda łączącego ulicę Łochowską, Nakielską, Lisią, Sicieńską i Agatową. Wyspa centralna będzie miała średnicę około 26 metrów. Uwzględniając bardzo małe natężenia na ulicach Sicieńskiej, Lisiej i Agatowej, zachowano dotychczasową możliwość wjazdu na skrzyżowanie z pięciu wlotów. Za rondem na Nakielskiej i Łochowskiej dobudowane będą zatoki autobusowe. Zatoka w kierunku centrum będzie dłuższa, by mogły w niej na dłużej zatrzymywać się autobusy kończące trasę na rondzie. Wokół ronda zaprojektowano dwukierunkowe ścieżki rowerowe oraz chodniki oddzielone od siebie opaską. Projekt przewiduje też budowę nowego oświetlenia i odwodnienia. Wzdłuż Łochowskiej na odcinku od granicy miasta do drogi w kierunku Belmy  powstanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Stanowić ma on kontynuację ścieżki prowadzącej do miejscowości Lisi Ogon. Dodatkowo przez jezdnię wytyczone będą przejścia dla pieszych pozwalające dojść do ogrodów działkowych po północnej stronie ulicy. Natomiast na odcinku od drogi do Belmy do Lisiej przewiduje się budowę drogi rowerowej oddzielonej od 1,5-metrowego chodnika marginesem (bruk lub kostka o innej fakturze). Zakończenie wszystkich robót planowane jest wiosną.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor