Komunikacja 7 cze 2019 | Redaktor
Multi Plaża, czyli letnia oferta dla podróżujących pociągami

fot. Arriva

Już po raz czwarty Arriva uruchomi wakacyjne połączenia pomiędzy Bydgoszczą, Trójmiastem i Helem. Pierwszy pociąg w ramach Multi Plaży odjedzie 20 czerwca.

W tym roku w ramach oferty Multi Plaża, codziennie z Bydgoszczy od 20 czerwca do 31 sierpnia będzie kursował „Słoneczny patrol”, który zawiezie wakacjowiczów na Hel. „Słoneczny Patrol”, będzie kursował z Bydgoszczy do Helu i z powrotem, przez Tczew, Gdańsk Główny, Gdynię Główną, Władysławowo i Hel. Uzupełnieniem wakacyjnego rozkładu jazdy będą dwa pociągi: „Leżak” i „Parawan”, kursujące codziennie pomiędzy Władysławowem i Helem, dzięki którym podróżujący zaoszczędzą czas, nie stojąc w korkach na Półwyspie Helskim.

Pociąg z Bydgoszczy do Helu pokona trasę w czasie 3 godzin i 49 minut. Pasażerowie w drodze na Hel będą podróżować nowoczesnym i klimatyzowanym pojazdem poruszającym się z prędkością 120 km/h.

Odjazd do Helu z dworca Bydgoszcz Główna codziennie o godz. 7.21. Na miejsce pociąg dotrze o godz. 11.10. Natomiast pociąg z Helu do Bydgoszczy wyruszy o godz. 17.21, wróci o godz. 21.11.

fot. Arriva

W pociągach obowiązują promocyjne oferty, zniżki na bilety powrotne i przejazdy rodzinne. Ponadto każdy, kto dokona zakupu dowolnego biletu na przejazd pociągiem w ofercie „Multi Plaża” będzie mógł skorzystać ze zniżki „Klubu rabatowego Arriva”. Klub rabatowy pozwala na tańszy wypoczynek na Półwyspie Helskim, obejmuje np. wejścia do muzeów, wypożyczenie rowerów czy wycieczki meleksami po Helu. Ulotkę „Klubu rabatowego Arriva" z wykazem zniżek otrzymuje się w chwili zakupu biletu w kasie biletowej Arriva lub bezpośrednio w pociągu. Dla osób, które zakupią bilet w kasie biletowej Przewozów Regionalnych lub w systemie internetowym ulotka będzie do odebrania u drużyny konduktorskiej w pociągu.

W pociągach w ofercie „Multi Plaża” obowiązuje zakaz przewozu rowerów oraz nie honoruje się biletów ani ofert innych przewoźników (w tym m.in. biletu turystycznego, Wspólnego Biletu, Wspólnego Biletu Samorządowego, „Umowy 50%" itp.).

Bilety z oferty Multi plaża można kupić przez internetowy system sprzedaży dostępny na stronie www.arriva.pl, w kasie biletowej Arriva RP (Bydgoszcz Gł., Grudziądz, Świekatowo), u obsługi pociągu zgodnie z Regulaminem Przewozu Arriva RP (dodatkowa opłata za kupno biletu w pociągu, jeśli na stacji czynne są kasy biletowe), u specjalnie oznaczonych sprzedawców, których będzie można spotkać we Władysławowie na terenie miasta oraz w pobliżu dworca. Zakupu biletu można dokonać również w aplikacji mobilnej „Arriva Rail" na telefon komórkowy, na portalu www.e-podroznik.pl, w kasach biletowych spółki Przewozy Regionalne, w systemie KOLEO oraz w aplikacji mobilnej „SkyCash" na telefon komórkowy.

Sprzedaż biletów w kasach biletowych Arriva będzie dostępna od 3 czerwca, natomiast na stronie www.arriva.pl oraz w portalu www.e-podróźnik od 14 czerwca. W kasach Przewozów Regionalnych, KOLEO oraz SkyCash dostępna będzie od 20 czerwca.

Źródło: Arriva, oprac. red.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor