Komunikacja 26 wrz 2019 | Redaktor

Drogowcy informują, że „wykonawca przebudowy Wojska Polskiego m.in. zakończył roboty przy przebudowie torowiska, ułożył nowe tory, rozjazdy, zamontował zwrotnice, wybudował pętle, zainstalował automatykę do sterowania ruchem, odnowił perony, dostosowując je do wysokości nowoczesnego taboru niskopodłogowego.

Zanim jednak dojdzie do ostatecznych odbiorów, odbędą próbne przejazdy tramwajów. Te zaplanowano na piątek (27 września). Dzięki dwóm długim tramwajom z bydgoskiej Pesy sprawdzona zostanie poprawność działania automatyki, trakcji, peronów, rozjazdów, nowych torowisk, a także wszystkich elementów wpływających na obsługą komunikacji tramwajowej na wyremontowanej trasie, która stanowi przedłużenie budowanej linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej.

Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej podkreśla, że „jednocześnie wykonawca będzie kontynuował roboty, a piątkowy przejazd służy wyłapaniu elementów, które ewentualnie będzie musiał poprawić”.

Drogowcy przypominają, że „powrót tramwajów na górny taras szacują na połowę grudnia tego roku”. Wynika to z konieczności dokonania odbiorów całej inwestycji, czyli sieci tramwajowej, nowych chodników, jezdni, sterowania sygnalizacją świetlną, sygnalizatorów, oświetlenia ulicznego i wszystkich urządzeń, które powstały podczas realizacji inwestycji.

Dopiero dokonanie odbiorów i sporządzenie z nich protokołów umożliwi wykonawcy złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie nowej infrastruktury drogowej. „Zezwolenie jest zawsze niezbędne w przypadku, w którym infrastruktura drogowa została wybudowana od podstaw, a tak było w przypadku linii tramwajowej na Wojska Polskiego” – czytamy w komunikacie ZDMiKP.

Źródło: ZDMiKP (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor