Komunikacja 27 wrz 13:48 | kp
Nowy most nad Kanałem Górnonoteckim i prace na obwodnicy miasta

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Nowy most nad Kanałem Górnonoteckim to jedna z inwestycji związanych z budową trasy S5. To aktualnie tam skupiają się prace – na obiekcie zamontowana została część stalowych belek, które są obecnie scalane. Trwają też prace na obwodnicy miasta.

Budowa trasy S5 (inwestycja prowadzona przez GDDKiA) – pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubin Północ – wiąże się z powstaniem różnych obiektów inżynierskich. Wśród nich wymienić możemy nowy most nad Kanałem Górnonoteckim, który będzie zespolony z przejściem dla zwierząt. W ostatnim czasie zamontowano na nim część stalowych belek, które są obecnie scalane.

Nowy most będzie miał 145 metrów długości. Trzyprzęsłowa konstrukcja umożliwi kierowcom przejeżdżanie nad Kanałem Górnonoteckim, który łączy Kanał Bydgoski (w Łochowie) z Notecią (w Antoniewie). Pod mostem będzie przestrzeń dla leśnej zwierzyny.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Na obwodnicy praca wre

– Zaawansowane prace trwają też na zachodniej obwodnicy Bydgoszczy pomiędzy węzłami Bydgoszcz Błonie i Bydgoszcz Zachód – informuje ratusz. Prace zrealizowano już w ponad 80 procentach. Pozostałe 20 procent to kwestia miesięcy – planowo ten odcinek ma być dostępny dla kierowców jeszcze w tym roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozyskała na budowę ekspresowej S5-tki środki z Unii Europejskiej. Miasto zaznacza, że inwestycja ułatwi poruszanie się po Metropolii Bydgoszcz, a z myślą o bezpieczeństwie i komforcie mieszkańców, do trasy szybkiego ruchu rozbudowano ulicę Grunwaldzką.

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

S5-ką w stronę Poznania już w przyszłym roku

Na odcinku pomiędzy Białymi Błotami i Szubinem (m.in. na wysokości Kruszyna Krajeńskiego) układane są już pierwsze warstwy nowej nawierzchni. W samym Kruszynie powstaje szereg dróg serwisowych. To na nie tymczasowo zostaną skierowane pojazdy, po to, by rozpocząć budowę głównych jezdni trasy ekspresowej. Planowo w pierwszej połowie 2021 roku udostępniona dla ruchu zostanie jedna z jezdni trasy ekspresowej – dojedziemy nią z węzła Bydgoszcz Błonie w stronę Poznania.

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor