Komunikacja 4 cze 2020 | Redaktor
Prace przy drogach rowerowych wzdłuż Kruszwickiej postępują

fot. Anna Kopeć

Wykonano trzy czwarte prac przy budowie dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej i wokół placu Poznańskiego. Roboty mają potrwać do połowy wakacji.  

Nowe połączenia autobusowe

Komunikacja Wczoraj 14:47

Powstająca infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego obejmie całą ulicę Kruszwicką i rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej.

Większość dróg dla rowerów zostało już wybudowanych. Na placu Poznańskim nadal wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Kierowcy w tym miejscu powinni zachować szczególną ostrożność.

By ułatwić rowerzystom dojazd do najniżej położonej części placu, powstał odcinek trasy rowerowej po północnej stronie ul. Poznańskiej (do przejścia na wysokości ul. Chwytowo). Takie rozwiązanie to między innymi wynik konsultacji z mieszkańcami.
 
Obecnie wykonawca prowadzi większość prac na wysokości centrum handlowego. Została już ułożona podbudowa chodników i drogi rowerowej. Trwają prace brukarskie, energetyczne, oświetleniowe, teletechniczne, ziemne i kanalizacyjne. Kierowcy w tym miejscu mogą spodziewać się zwężenia drogi i ograniczeń prędkości. W połowie czerwca rozpocznie się budowa muru oporowego na ul. Szubińskiej oraz peronu autobusowego w kierunku osiedla Błonie.

W ramach realizowanego zadaniu przebudowywane są: oświetlenie uliczne, urządzenia energetyczne, sygnalizacja świetlna i urządzenia systemu ITS , sieci wodociągowe oraz rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Koszt inwestycji to ok. 9 milionów złotych.

Przedruk z: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, tytuł, lead - red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor