Komunikacja 20 wrz 2020 | kp
Rozpoczyna się remont na Błoniu. Uwaga na utrudnienia w ruchu

fot. ZDMiKP

W poniedziałek (21 września) ruszają prace budowlane na ul. Stawowej w Bydgoszczy. Spodziewane są utrudnienia w ruchu – w pierwszej kolejności zamknięty zostanie odcinek od ul. Madalińskiego do ul. Słupskich. Nastąpi także tymczasowa zmiana trasy linii nr 57.

W ogłoszonym pod koniec lipca przetargu na przebudowę ul. Stawowej udział wzięła tylko jedna firma – Strabag, która wyceniła prace na ponad 1,6 mln zł. Zdaniem ZDMiKP oferta była bardzo korzystna, w związku z tym podpisanie umowy było tylko formalnością. Od poniedziałku (21 września) plac budowy przechodzi do dyspozycji wykonawcy. Planowo prace mają zakończyć się do końca października.

– Projekt zakłada usunięcie całej konstrukcji jezdni i zatok parkingowych na odcinku od W. Broniewskiego do ul. ks. Schulza. Następnie od podstaw powstanie konstrukcja nowej ulicy z miejscami postojowymi. Jezdnia zostanie wyposażona w szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo – informują bydgoscy drogowcy.

W rejonie przejść pojawią się płytki kierunkowe oraz elementy ryflowane, które pomocne będą dla osób z niepełnosprawnościami. Poza tym powstaną miejsca parkingowe oznaczone niebieskim kolorem. Cała ulica Stawowa objęta będzie strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h. Na jej długości pojawią się wyspowe progi zwalniające rozdzielone separatorami.

Zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji

– Przebudowa będzie prowadzona w dwóch etapach, dzięki czemu uda się zminimalizować utrudnienia związane z dojazdem do przyległych bloków i posesji – przekazują drogowcy. – W pierwszej kolejności zamknięty zostanie odcinek ul. Stawowej od ul. Madalińskiego do ul. Słupskich. Po niespełna miesiącu wykonawca przystąpi do realizacji odcinka od ul. Słupskich do ronda przy u. Broniewskiego.

Od poniedziałku (21 września) nastąpi tymczasowa zmiana trasy linii nr 57. Teraz skierowana będzie ona w obu kierunkach ulicą Władysława Broniewskiego. Nieczynny będzie przystanek ks. Schulza / Stawowa. 

fot. ZDMiKP

Inwestycja jest uzupełnieniem szeregu remontów zrealizowanych na Błoniu w ostatnich latach m.in. na ul. Madalińskiego, Broniewskiego i Władysława IV.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor