Komunikacja 7 lis 11:53 | kp
Uwaga, kierowcy! Kolejne zmiany organizacji ruchu na S5

Droga ekspresowa S5/ fot. GDDKiA

Od poniedziałku (9 listopada) wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu przy budowie drogi ekspresowej S-5. Dotyczą one okolic Włók i Gruczna.

– W okolicy węzła Koronowo, w miejscowości Włóki (km DK5 22+300-22+600) dotychczasowy ruch z jezdni tymczasowej zostanie przeniesiony na jezdnię docelową – przekazuje Paweł Bruger, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej MIRBUD S.A.

Ruch w rejonie obiektu WD2-5 aktualnie odbywa się bypassem, który został stworzony na potrzeby budowy tego obiektu. – Zmiana organizacji polega na przywróceniu ruchu na wprost, w śladzie DK5 i tym samym likwidacji tymczasowego bypassu – wyjaśnia dyrektor. Zmiany obowiązywać będą do marca 2021 roku.

Organizacja ruchu zmieni się także na odcinku S-5 w okolicach miejscowości Gruczno (km DK5 7+300-8+500). – Wprowadzenie nowej organizacji ruchu polega na zwężeniu istniejącej szerokości jezdni z 12 m do 8 m, zlikwidowaniu lewoskrętu w drogę wojewódzką DW245 oraz pasa wyprzedzania w zakresie objętym projektem – wymienia Paweł Bruger. Ruch niezmiennie będzie odbywał się dwukierunkowo, po pasach o szerokości 3,5 m. Zmiany obowiązywać będą do czerwca 2021 roku.

Zmiany wprowadzone zostaną w poniedziałek (9 listopada) od godz. 10.00. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

źródło: MIRBUD

kp Autor