Komunikacja 8 lis 10:21 | Redaktor
Uwaga pasażerowie! Ruch pociągów na trasie Poznań – Bydgoszcz  wstrzymany [AKTUALIZACJA]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Dziś ok. godz. 2.00 na stacji Mogilno służby techniczne PLK stwierdziły uszkodzenie sieci trakcyjnej. Ruch pociągów został wstrzymany. Do naprawy skierowano pociąg sieciowy z Inowrocławia. Służby wstępnie szacują, że przerwa w ruchu potrwa do godz. 13.00.

AKTUALIZACJA:

Przywrócony ruch pociągów na trasie Poznań - Bydgoszcz

Po godz. 13.00 przywrócony został ruch pociągów na linii Poznań - Bydgoszcz. Ruch został wstrzymany po uszkodzeniu sieci trakcyjnej. Komisja ustala przyczyny zdarzenia. Pociągi dalekobieżne oraz regionalne wróciły na trasę.

Podczas wstrzymania ruchu obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów regionalnych na odcinku Mogilno - Wydartowo. Pociągi dalekobieżne kierowane były zmienioną trasą przez Barłogi i Inowrocław. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz na Portalu Pasażera.


Na linii z Poznania do Bydgoszczy wprowadzono zmiany w komunikacji. Obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów regionalnych na odcinku Mogilno - Wydartowo. Pociągi dalekobieżne kierowane są zmienioną trasą przez Barłogi i Inowrocław.

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach oraz na Portalu Pasażera  - informuje Przemysław Zieliński.

 

źródło:  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor