Komunikacja 13 lip 2020 | mk
Więcej miejsc parkingowych na czterech osiedlach

fot. ilustracyjna, Pixabay

W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstaną dodatkowe parkingi na Kapuściskach, Błoniu, Flisach i Jachcicach. Po wyłonieniu wykonawców, prace potrwają ok. trzech miesięcy.

Nowe połączenia autobusowe

Komunikacja Wczoraj 14:47

Utworzenie 30 nowych miejsc zaplanowano na Kapuściskach, przy ul. Szarych Szeregów. –Najwięcej z nich wytyczonych zostanie na wysokości drogi dojazdowej do szkoły przy budynku z numerem 4 – czytamy na stronie miasta. – Dodatkowo poszerzony zostanie łuk umożliwiający wyjazd na główny ciąg ulicy.

Miejsca na wysokości bloków 12-14  i na środku wyspy do zawracania zostaną przy okazji utwardzone.

Droga dojazdowa i osiem stanowisk powstanie przy ul. Waryńskiego. – Od strony Zespołu Szkół nr 7  wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano chodnik. Pomiędzy nim oraz nową jezdnią znajdzie się wąski pas zieleni (...). Natomiast po przeciwległej stronie zaprojektowano miejsca postojowe – informuje ratusz.

W ramach inwestycji rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa, co ma rozwiązać problem zalewania terenu przy szkole.

Kolejne stanowiska powstaną na Flisach (w ramach budowy fragmentu ul. S. Kamińskiego) i Czyżkówku (ul. Czołgistów w pobliżu apteki i biblioteki). Inwestycje są realizowane w ramach BBO, trwają postępowania przetargowe. Po podpisaniu umów wykonawcy będą mieli trzy miesiące na przeprowadzenie robót. 

Czas na składanie wniosków w ramach tegorocznej edycji BBO upływa 15 lipca. 

Na podstawie: Bydgoszcz.pl

mk Autor