Komunikacja 27 sie 2020 | Redaktor
Zwężenie przy ulicy Focha. Zaczęła się budowa ścieżki

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Od kilku dni trwają utrudnienia związane z budową drogi rowerowej między rondem Grunwaldzkim a mostami Solidarności. Jezdnia od ul. Kordeckiego do mostów jest zwężona do jednego pasu ruchu.

Trasa rowerowa po stronie północnej ulicy Focha (odcinek Grottgera-Multkino) została wydzielona w ramach przebudowy węzła Garbary. Obecnie zaczynają się roboty po stronie południowej. – Rozbierane są krawężniki i przebudowywane są elementy kanalizacji deszczowej. W związku z tymi pracami jezdnia ul. Focha na odcinku od Kordeckiego do mostów Solidarności została zawężona do jednego pasa ruchu – czytamy na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. 

Drogowcy ostrzegają też, że prawy skrajny pas ul. Focha od ronda Grunwaldzkiego do skrzyżowania z ul. Kordeckiego jest obecnie przeznaczony tylko do skrętu w prawo.

fot. ZDMiKP

Poza zmianymi w geometrii ulicy, pojawi się też oznakowanie poziomie, które wydzieli drogę rowerową na moście. Natomiast pomiędzy Operą Nova a placem Teatralnym rowerzyści będą musieli wrócić na wspólną jezdnię.

To niejedyne zmiany z rejonie ul. Focha. W sobotę (29 sierpnia) planowany jest powrót tramwajów na zwykłe trasy w kierunku Wilczaka, po zakończonym remoncie torowiska. Więcej czytaj tutaj.

Na podstawie: www.zdmikp.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor