Życie i śmierć ikony mody. Seans w Fordonie

Redaktor | 28 lis 2018 Głośny film dokumentalny „McQueen” zostanie wyświetlony w czwartek 29 listopada w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora”Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Ostatnim ogniwem jest Bond [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 25 lis 2018 Tadeusz A. Kisielewski to autor wielu bestsellerowych książek, wśród których wymienić można takie, jak: „Zamach”, „Zabójcy”, „Gibraltar i Katyń”, „Katyń. Zbrodnia i kłamstwo”, „Piłsudski, Dmowski i niepodległość” i wiele innych.

Hity z dawnych lat. Andrzejki w Filharmonii

Redaktor | 24 lis 2018 Piosenki dawne, ale do dziś znane i lubiane - to andrzejkowa propozycja Filharmonii Pomorskiej. Na estradzie 30 listopada pojawią się Paulina Janczak i Jakub Wocial.

Cenny obraz w kolekcji bydgoskiego muzeum

Redaktor | 23 lis 2018 „Kochankowie z Sorrento” Maksymiliana Antoniego Piotrowskiego jest już do obejrzenia w Galerii Sztuki Nowoczesnej – informuje Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Obraz to najnowszy nabytek muzeum.

Nowe harfy, piękne brzmienie w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 22 lis 2018 Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy pochwaliła się nowymi instrumentami. Dwie koncertowe harfy pedałowe to takie same modele, jakie posiadają największe filharmonie i teatry muzyczne na świecie – poinformowano na Facebooku.

Dramat obyczajowy „Fokstrot” w „Niespodziance”

Redaktor | 21 lis 2018 Dramat obyczajowy „Fokstrot” będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek (22 listopada) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19:00. Zaprasza DKF „Niespodzianka”.

„Marica” na sceniczne 25-lecie Małgorzaty Greli

Redaktor | 18 lis 2018 Sopranistka Małgorzata Grela rolą „Hrabiny Maricy” uczci jubileusz pracy w Operze Nova. Spektakl z okazji 25-lecia odbędzie się w sobotę 24 listopada. A dziś (18 listopada) jubilatkę będzie można usłyszeć w „Wiatraku”.

Bydgoskie głosy w krakowskim „Manru”

Redaktor | 16 lis 2018 Soliści Opery Nova wystąpią w premierze opery „Manru” I.J. Paderewskiego, która dziś (16 listopada) odbędzie się w Operze Krakowskiej. W roli tytułowej wystąpi Janusz Ratajczak, Ulaną będzie Jolanta Wagner.

Polska premiera filmu z Emmą Thompson na EnergaCAMERIMAGE 2018

Redaktor | 12 lis 2018 W środę wieczorem (14 listopada) w Operze Nova w Bydgoszczy podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE, zainaugurowany zostanie nowy cykl „Na straży naszych praw”. Przegląd powstał z inicjatywy Naczelnej Rady Adwokackiej i Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Na początek zobaczymy polską premierę filmu „The Children Act” z...