Życie za murami [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 6 lut 2018 Najciekawsza obecnie na rynku książka o więziennictwie w najmroczniejszym czasie polskiej historii, czyli w okresie stalinizmu.

Młodzi-zdolni zaśpiewają w Fordonie

Redaktor | 5 lut 2018 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy zaprasza na koncert „MDK 5 – Kuźnią Talentów”. Początek w sobotę (10 lutego) o godz. 17.00 w Fordońskiej Piwnicy ARTMUZA 5.

Szpak w Bydgoszczy

Redaktor | 4 lut 2018 Michał Szpak wystąpił w sobotę w wypełnionej po brzegi bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Podczas tegorocznej trasy koncertowej artysta zawita do Bydgoszczy jeszcze raz - 3 marca 2018 roku.

Ofiara szpiegowskich rozgrywek [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 3 lut 2018 Sprawa majora Jerzego Sosnowskiego doczekała się już wielu publikacji, wydawać by się więc mogło, że wiemy na ten temat już wszystko. Konrad Graczyk udowadnia jednak, że prowadząc dogłębne badania archiwalne, można jeszcze dotrzeć do nowych, nieznanych dotąd materiałów.

Piękno jest w każdym z nas [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 3 lut 2018 „Nie oceniaj ludzi po wyglądzie” – te jakże prawdziwe słowa widnieją na tylnej okładce książki „Cudowny chłopak” Raquel Jaramillo Palacio. Na ekrany kin weszła właśnie ekranizacja tego bestsellera. Poznajcie Auggie’ego.

Rozwód! Prezydent Bruski odpowiada przedsiębiorcom w sprawie Camerimage

Redaktor | 1 lut 2018 „W związku z Państwa wnioskiem o prowadzenie dalszych rozmów z organizatorem Festiwalu Camerimage, uważam, że (...) trudno będzie znaleźć satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie” - prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odpowiada na apel przedsiębiorców, by podjąć rozmowy z twórcą i właścicielem festiwalu Camerimage Markiem Żydowiczem.

Marcin Sauter z nagrodą

Redaktor | 31 sty 2018 Bydgoski reżyser Marcin Sauter z kolejną nagrodą za film ''Żalanasz. Pusty brzeg''. Tym razem dokument otrzymał główną nagrodą za krótki metraż na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Budapeszcie - podaje Radio PiK na swojej stornie internetowej.

WSW – krótsze ramię Moskwy [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 29 sty 2018 Informacja Wojskowa, czyli kontrwywiad wojskowy PRL, była okryta tak złą sławą, że władze komunistyczne postanowiły się od niej odciąć. Zmiany były jednak pozorowane, bo poza wymianą szyldu na Wojskową Służbę Wewnętrzną, nie zmieniły się ani metody, ani cele tej formacji.