Nad Balatonem będzie popowo i rockowo

Redaktor | 9 sie 2019 W najbliższą sobotę (10 sierpnia) w ramach letniego cyklu odbędzie się kolejny koncert plenerowy nad Balatonem. Usłyszymy utwory w wykonaniu Anny Hnatowicz z zespołem oraz rockowy BANAU.

Blues w amfiteatrze przy spichrzach. Grało Haze Acoustic Trio

Jacek Kargól | 9 sie 2019 H.A.T. - Haze Acoustic Trio - frontmani kultowych zespołów z Pabianic - w czwartek 1 sierpnia przyjechali do swoich fanów w Bydgoszczy. Parę godzin spędzonych w podróży nie odebrało energii muzykom. Widzowie podziwiali charyzmatycznego wokalistę i gitarzystę, pełnego pasji harmonijkarza i uzupełniającego przestrzeń dźwięków bębniarza. Występ odbył się w ramach cyklu...

Śpiewacy Opery Nova zebrali laury

Redaktor | 6 sie 2019 Sławomir Kowalewski i Łukasz Jakubczak zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu im. Krystyny Jamroz, który odbył się w Busko-Zdroju. 

Legenda bydgoskiego bluesa na barce Lemara

Jacek Kargól | 5 sie 2019 Jacek Herzberg ze swoją formacją Doktor Blues wystąpił we wtorek (30 lipca) na kolejnej imprezie z cyklu „Koncerty Nieoczywiste”. Zespół zagrał w nieco zmienionym składzie, bo bez Waldka Knade. Nie miało to wpływu na jakość płynących z barki dźwięków, ponieważ Jacek Herzberg zaprasza do swoich projektów zawsze znakomitych muzyków.

Pierwsze nagrody zdobywał w naszym mieście. Tomasz Ritter zagra w Ostromecku

Redaktor | 23 lip 2019 Zwyciężył w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, jako młodziutki artysta sięgnął po najwyższy laur w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Artur Rubinstein in Memoriam. W najbliższą sobotę (27 lipca) Tomasz Ritter zagra w Pałacu Nowym w Ostromecku.