Fantastyczna Bydgoszcz. Święto popkultury [ZDJĘCIA]

Redaktor | 1 lip 2018 Trwają Bydgoskie Dni Popkultury. Pokazy cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury opanowali Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zespół Raz, Dwa, Trzy zagra w amfiteatrze nad Brdą

Redaktor | 30 cze 2018 „Rzeka muzyki” to już stały punkt letnich wieczorów w Bydgoszczy. Piąta edycja cyklu rozpocznie się w niedzielę (1 lipca) koncertem zespołu Raz, Dwa, Trzy. W kolejne niedziele wakacji będzie można posłuchać m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa, Joanny Dark, a także śpiewaków operowych i jazzmanów.

Każda świnka ma swój styl. Nowy spektakl kukiełkowy

Redaktor | 27 cze 2018 Jedna zbuntowana, druga dziecinna, a trzecia rozsądna. Tak przedstawione są główne bohaterki spektaklu „Trzy świnki” w reżyserii Czesława Sieńko. Już w niedzielę bajkowe postaci zobaczmy w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Fantastyczna Bydgoszcz. W ten weekend Dni Popkultury

Redaktor | 27 cze 2018 Pokaz cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury w najbliższy weekend opanują Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dzieci wiersze piszą. Najmłodsi bydgoscy twórcy [POEZJA], cz. 2

Redaktor | 25 cze 2018 Młodzi twórcy zaprezentowali swoje wiersze w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. „Dla dorosłych (…) było to naprawdę bardzo wzruszające przeżycie. Przypomniało wszystkim, jak wnikliwie dzieci potrafią patrzeć i widzieć” - pisze Katarzyna Chrzan.

Wojciech Fibak: Jestem ambasadorem Bydgoszczy

Redaktor | 21 cze 2018 - Jest to przeżycie dla kolekcjonera, że prace, którymi otacza się na co dzień, mogły się znaleźć tutaj, na pięknej wyspie w Bydgoszczy – mówił na konferencji Wojciecha Fibak, utytułowany sportowiec, ale i znany koneser sztuki. Dzieła z jego zbiorów będzie można oglądać w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

Japoński pianista z koncertem na 100-lecie niepodległości

Redaktor | 21 cze 2018 Pierwszy raz do Bydgoszczy przyjechałem 28 lat temu. Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego pobytu, zwłaszcza z pięknej sali Filharmonii Pomorskiej - mówił dziś (21 czerwca) na konferencji prasowej Yukio Yokoyama. Na tej samej sali wystąpi ponownie już 23 czerwca, z koncertem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 77. rocznicy śmierci Ignacego Jana...

Dziecko wobec śmierci. Premiera „Kopciuszka” w Teatrze Polskim

Redaktor | 19 cze 2018 „Tykający zegarek Kopciuszka nakazuje myśleć jej o zmarłej matce. Jeśli przestanie to robić, nawet na moment, matka na pewno odejdzie. Patrzy więc na zegarek, ustawia budzik i myśli”. Tak Teatr Polski przedstawia swój najnowszy spektakl - „Kopciuszka”. Premiera już w czwartek (21 czerwca). W roli Macochy zobaczymy Katarzynę Figurę.

Każdy z nas bywa żebrakiem. Wernisaż zdjęć Jacka Solińskiego

Redaktor | 13 cze 2018 - Bieda ubogich materialnie to tylko przyczynek, by odkryć biedę wiele groźniejszą – naszą wspólną nędzę duchową. W tej nędzy jest też nadzieja, bo z niej może zrodzić się pokora, mistrzyni cnót – napisał Jacek Soliński dla dwumiesięcznika „TOPOS”. Współtwórca Galerii Autorskiej zaprasza na wernisaż zdjęć.