Stypendia dla twórców kultury [LISTA]

Redaktor | 17 sty 2019 Twórcy 38 projektów artystycznych i kulturalnych otrzymali od miasta Bydgoszcz stypendia w pierwszej edycji tegorocznego konkursu stypendialnego. W Miejskim Centrum Kultury odbyło się w czwartek (17 stycznia) spotkanie z laureatami.

„Plastusiowy pamiętnik” w Teatrze Polskim przełożony

Redaktor | 17 sty 2019 W związku z żałobą narodową ogłoszoną przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Teatr Polski przełożył zaplanowany na 19 stycznia spektakl dla dzieci „Plastusiowy pamiętnik” . Odbędzie się on w niedzielę 20 stycznia o godz. 16.00.

Opera odwołuje sobotnią „Halkę”

Redaktor | 16 sty 2019 Z powodu ogłoszonej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałoby narodowej po tragicznej śmierci prezydenta gdańska Pawła Adamowicza Opera Nova w Bydgoszczy odwołuje spektakl opery Stanisława Moniuszki „Halka”19 stycznia o godz.19.00.

Chóry z kraju i zagranicy będą kolędować w bydgoskiej bazylice

Redaktor | 16 sty 2019 XI Festiwal Chórów Akademickich „Akademickie kolędowanie” odbędzie się w niedzielę 20 stycznia w parafiach regionu. Na koncert galowy, z udziałem wszystkich zaproszonych chórów, organizatorzy zapraszają do Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

Rozbudowa filharmonii w pięć lat. Całbecki o kolejnych krokach

Marta Kocoń | 11 sty 2019 Rok na przygotowanie dokumentacji, potem przetarg i wykonanie od 2021 – tak marszałek Piotr Całbecki ocenia etapy rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Dziś (11 stycznia) w jej gmachu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami, radnymi miasta i województwa.

Ferie dla młodych widzów w Teatrze Polskim

Redaktor | 4 sty 2019 W tym roku uczniowie z naszego województwa feriami będą cieszyć się jako pierwsi – od poniedziałku 15 stycznia. Swoje propozycje na ten czas ma dla nich m.in. Teatr Polski.

Bydgoska „Halka” ukaże się na DVD

Redaktor | 3 sty 2019 Jedno z najgłośniejszych przedstawień Opery Nova ostatnich lat zostanie wydane na DVD. Dźwięk został zrealizowany w czerwcu 2018 roku, nagrania obrazu rozpoczną się 21 stycznia pod okiem reżyser Natalii Babińskiej.

Patriotyzm zaprawiony ironią. Banach w Galerii Autorskiej

Redaktor | 3 sty 2019 Tom Wojciecha Banacha nazwać możemy wyborem poezji patriotycznej, bo o miłość do Ojczyzny w niej chodzi, miłość trudną, niewdzięczną, często zaprawioną ironią – ocenia pisarz Jarosław Jakubowski. Dziś (3 stycznia) w Galerii Autorskiej odbędzie się spotkanie z Banachem i promocja jego książki „Plac Piastowski”.