Poezja i wernisaż w 40. rocznicę działalności. Galeria Autorska zaprasza

Redaktor | 14 cze 2019 Galeria Autorska zaprasza w niedzielę (16 czerwca) na spotkanie poetyckie z ks. Franciszkiem Kameckim pt. „Na tyłach świata?” i promocję książki Anny Wzorek poświęconej jego twórczości. Na miłośników sztuki czeka też otwarcie wystawy obrazów Jana Kaji, Wojciecha Nadratowskiego i Jacka Solińskiego pt. „Aniołowie, ludzie i koszule”. Wydarzenie odbędzie się dokładnie w...

Orzechowska. Prace zebrane - Wernisaż i wystawa w "perA boutique".

Jacek Kargól | 12 cze 2019 Orzechowska. Prace zebrane - to tytuł wystawy, która zagościła w butiku "perA" w piątek (31 maja). Wernisaż Anny Pulcyn-Orzechowskiej zgromadził sporą widownię, ledwo mieszczącą się w sklepie z oryginalną damską odzieżą. Dwie przyjaciółki z dwóch sklepów przy ul. Długiej wykazały się inicjatywą, poczuciem smaku i zdolnością wsłuchania się w potrzeby klientów, którzy...

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego zaprasza na koncerty

Redaktor | 5 cze 2019 Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza na koncert wokalny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego (6 czerwca) oraz na koncert Jakuba Kuszlika z okazji 78. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego (12 czerwca).

Tragiczny los „sowieckiego Napoleona”

Redaktor | 4 cze 2019 Gdy ktoś popadł w niełaskę Stalina albo stał na drodze do realizacji jakiegoś tajemnego planu, jego los był przesądzony. Nie inaczej było w przypadku marszałka Tuchaczewskiego.

Dominika Zamara: Zawsze spotykałam anioły [ZDJĘCIA]

Redaktor | 4 cze 2019 Prawdziwą ucztą dla melomanów był koncert poświęcony tenorowi Luciano Pavarottiemu. W niedzielę (2 czerwca) przed publicznością w Pałacu w Ostromecku zaprezentowali się Dominika Zamara, Jacek Szymański i Łukasz Wroński.

Marcin Sauter nakręci film w Bydgoszczy. Potrzebny młody aktor

Redaktor | 30 maj 2019 Bydgoski reżyser Marcin Sauter pracuje nad nowym filmem „Miasto”. Zdjęcia kręcone będą w całości w Bydgoszczy, a główne role zagrają Karolina Gruszka i Bartłomiej Topa. Filmowiec szuka też odtwórcy jednej z ról: casting dla chłopców w wieku 9-12 lat odbędzie się w piątek (31 maja) w Miejskim Centrum Kultury.