Bajkowy poranek z audiodeskrypcją w kinie Jeremi

Redaktor | 11 gru 2019 Kino Jeremi (ul. Augusta Fieldorfa „Nila” 13) w Fordonie w sobotę (14 grudnia) zaprasza na poranny seans filmowy wszystkie dzieci wraz z opiekunami, a zwłaszcza osoby niewidome i niedowidzące. Podczas seansu będzie można skorzystać z urządzeń audio-guide, ułatwiających odbiór filmu osobom z niepełnosprawnością.

Trwa Świąteczny Festiwal Art Mintaka

Redaktor | 7 gru 2019 W piątek (6 grudnia) rozpoczął się w Bydgoszczy festiwal łączący różne dziedziny sztuk: Art Mintaka. Gwiazdą pierwszego dnia był  wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski.

Muzeum Okręgowe zaprasza uczniów na niezwykłą lekcję

Redaktor | 6 gru 2019 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na specjalne świąteczne zajęcia poświęcone przedstawieniom Bożego Narodzenia w sztuce. Lekcja „Bóg się rodzi! Motyw Bożego Narodzenia w malarstwie", skierowana jest do uczniów szkół średnich.

Obnażenie luksusowego niewolnictwa. „Lobbysta” Mariusza Zielkego

Redaktor | 4 gru 2019 Czasem rzeczywiście czuję bezradność, gdy nie mam pomysłu na to, jak pomóc skrzywdzonemu człowiekowi. Wtedy zastanawiam się, czy opisanie jego cierpień jest żerowaniem na tragedii, czy jednak próbą przeciwstawieniu się złu. Chciałbym, żeby to było to ostatnie - mówi Mariusz Zielke.

Świąteczny Festiwal Art Mintaka już od piątku

Redaktor | 3 gru 2019 Od 6 do 8 grudnia w Bydgoszczy odbywać się będzie Świąteczny Festiwal Art Mintaka, prezentujący różne dziedziny sztuki. Założona przez Rafała Gorzyckiego Fundacja Polskiej Muzyki Kameralnej planuje na stałe wpisać do kalendarza bydgoskich imprez swój artystyczny projekt.

W labiryncie szyfrów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 gru 2019 Bez przesady powiedzieć można, że książka „Łamacze kodów” Davida Kahna to publikacja klasyczna. Na całym świecie doczekała się już wielu wydań, a przed kilkunastoma laty wydana była również w Polsce.