Popowe hity w MDK nr 5. Koncert wychowanków

Redaktor | 1 kwi 2019 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 zaprasza na koncert młodych wokalistów pn. „MDK5 – Kuźnią talentów”. W repertuarze m.in. piosenki Eda Sheerana i utwory z filmów.

Jeszcze więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 mar 2019 Do Filharmonii Pomorskiej przybywają kolejne instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój...

Mali artyści tworzą pomosty między Polską a Serbią

Redaktor | 29 mar 2019 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 po raz trzeci zaprosił dzieci i młodzież do udziłu w międzyarodowych warsztatach plastycznych. Wernisaż prac, które powstawały w Polsce, Serbii i Kosowie już w sobotę (30 marca).

Anna Apostolakis-Gluzińska laureatką nagrody za osiągnięcia w dubbingu festiwalu Animocje

Redaktor | 27 mar 2019 „Shrek”, „Epoka lodowcowa”, „Harry Potter” czy też Monika Geller z kultowych „Przyjaciół”, wszędzie tam słyszeliście głos Anny Apostolakis-Gluzińskiej. Ponad 500 ról w animacjach, grach, serialach i filmach fabularnych czyni z niej jedną z najważniejszych gwiazd polskiego dubbingu. Artystka odbierze 8 kwietnia specjalną nagrodę za osiągnięcia w dubbingu,...

Największe przeboje operetkowe w kinoteatrze Adria

Redaktor | 27 mar 2019 Popisowe arie z „Barona cygańskiego”, „Zemsty nietoperza” czy „Księżniczki Czardasza” zabrzmią w sobotę (30 marca) w kinoteatrze Adria. Soliści operowi i kameraliści zapraszają na galę nawiązującą do słynnych koncertów wiedeńskich.

Wielka kameralistyka w wykonaniu studentów

Redaktor | 26 mar 2019 Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego w środę (27 marca) zaprasza na kolejny koncert studentów Akademii Muzycznej. W programie „Wielkiej kameralistyki przed konkursem” Brahms i Szostakowicz.

Wanda Rucińska bohaterką „Portretów” w KPCK

Redaktor | 23 mar 2019 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury (pl. Kościeleckich 6) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Portrety”. Tym razem poświęcone będzie związanej z Bydgoszczą aktorce Wandzie Rucińskiej.

Dwa koncerty w Ostromecku. Zaplanuj sobie weekend

Redaktor | 22 mar 2019 W Pałacu Nowym w Ostromecku w sobotę (23 marca) koncert autorski pt. „Kocham, marzę, wiem... - Marzena Nowakowska”, a w niedzielę (24 marca) wystąpi Marcin Jaracz w koncercie zatytułowanym „Kaczmarski – inspiracje”.

Poezja z duchem. Kazimierz Świegocki w KPCK

Redaktor | 19 mar 2019 Na spotkanie z Kazimierzem Świegockim, poetą, eseistą i filozofem zaprasza we wtorek (19 marca) Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wieczór uświetni wystawa autorstwa Jacka Solińskiego i Jana Kaji. Początek o godz. 18.00.

Klucz do twierdzy wewnętrznej w Galerii Autorskiej

Redaktor | 18 mar 2019 Na otwarcie wystawy rzeźby Roberta Kaji „Kształt wewnętrzny” i spotkanie poetyckie zaprasza w najbliższy czwartek (21 marca) Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5).