Potrzebujemy entuzjastów bydgoskiej historii

Redaktor | 23 gru 2018 Nowe podejście do historii daje szansę, by każdy bydgoszczanin zagadnięty przez przybysza, czym miasto może się pochwalić, a z czego musi się tłumaczyć, miał przemyślaną odpowiedź – pisze Antoni Tokarczuk, działacz opozycji antykomunistycznej, były minister środowiska, senator I kadencji.

O Maryi Patronce Niepodległości w Galerii Autorskiej

Redaktor | 19 gru 2018 W czwartek (20 grudnia) Galeria Autorska zaprasza na odczyt Mateusza Solińskiego pt. „Patronka Niepodległości. Matka Boża w polskim malarstwie patriotycznym na przestrzeni wieków”. Początek o godz. 18.00.

Zwariowane przygody razem z Niespodzianką. Seans w Fordonie

Redaktor | 19 gru 2018 „Człowiek, który zabił Don Kichota” – głośny film Terry’ego Gilliama wyświetlony zostanie w czwartek 20 grudnia w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Coraz więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [WIDEO]

Redaktor | 18 gru 2018 Kolejne spotkanie melomanów i przedstawicieli mediów informujące o postępie programu zakupu nowych instrumentów odbyło się w poniedziałek (17 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej. Muzyczną niespodzianką był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez rodziny pracowników FP.

Huczny jubileusz w operze. 60 lat Ziemi Bydgoskiej [ZDJĘCIA, cz. I]

mk | 17 gru 2018 Jesteśmy dziarskim staruszkiem, który młodnieje z każdym rokiem – mówiła żartobliwie kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska Elżbieta Kornaszewska-Rogacka. Aż 180 wykonawców można było zobaczyć i usłyszeć podczas jubileuszowego koncertu na scenie Opery Nova.

Ziemia Bydgoska tańczy i śpiewa od 60 lat

Marta Kocoń | 15 gru 2018 Cieszymy się, że mamy przyjaciół i publiczność, na którą możemy liczyć – mówi Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Koncertami w filharmonii i operze (15 i 16 grudnia) zespół będzie świętował 60. urodziny.

Opera za miliony. Powstaje projekt budowlany

Redaktor | 15 gru 2018 80 milionów złotych ma kosztować budowa czwartego kręgu Opery Nova. Projekt budowlany przygotuje Warsztat Architektury Pracownia Autorska Krzysztofa Kozłowskiego z Sopotu.

Seans na hali Stomilu i zwiedzanie

Redaktor | 14 gru 2018 Zwiedzanie prawie stuletniej fabryki Stomil, a także projekcje dwóch filmów w pomieszczeniu na hali fabrycznej – w piątek 14 grudnia odbędzie się pokaz filmowy z projektora analogowego w ramach festiwalu „Przeźrocza”.

Generał w Teatrze Telewizji

Redaktor | 10 gru 2018 Telewizyjna wersja słynnego przedstawienia Teatru IMKA w Warszawie. Premiera sztuki Jarosława Jakubowskiego dziś (10 grudnia) w Teatrze Telewizji o godz. 21.00.