Trzecia edycja TehoFest za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 wrz 2017 Tegoroczne święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynęło pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”. O tym, jaki to skarb i jak go odkryć, można było przekonać się w w sobotę w obiektach należących do szlaku.

Wybuchowy duet w starym dobrym stylu [RECENZJA]

Redaktor | 10 wrz 2017 Po tak dobrych filmach akcji jak „Logan: Wolverine”, „Baby Driver” czy „Atomic Blonde” trudno było oczekiwać, że w tym roku pojawi się jeszcze jakiś godny uwagi obraz tego gatunku. Tymczasem na ekrany wszedł „Bodyguard Zawodowiec”, dzięki któremu lista filmów akcji wartych zobaczenia znów się wydłużyła.

„Legendarna rzeźnia” w Bydgoskim Centrum Sztuki

Redaktor | 7 wrz 2017 Działała od końca XIX wieku aż do 2006 roku i mieściła się w samym sercu miasta – historię bydgoskiej rzeźni, bo o niej mowa, będzie można lepiej poznać dzięki wystawie prezentowanej w Bydgoskim Centrum Sztuki.

Władcy Mokotowa, czyli mafia po polsku [RECENZJA]

Krzysztof Osiński | 3 wrz 2017 W książce Ewy Ornackiej znajdziemy wszystko, czego oczekiwać mogą czytelnicy publikacji o mafiach. Są tu więc porwania, wymuszenia, napady, zabójstwa, prostytucja, handel narkotykami, skorumpowani policjanci i skruszeni bandyci. Słowem, pełne spektrum działalności zorganizowanej grupy przestępczej i opis walki, którą prowadzą z nią wyspecjalizowane oddziały policji.