Ziemia Bydgoska dedykuje koncert matkom i ojczyźnie

Redaktor | 16 maj 2018 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki i 100-lecia odzyskania niepodległości. W czasie koncertu „Nasza Matka Ojczyzna” zespół zaprezentuje m.in. repertuar ze swojej najnowszej płyty.

Dramat i kino grozy w jednym. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 16 maj 2018 Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy – „Wieża. Jasny dzień” – już w najbliższy czwartek (17 maja) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Początek seansu o 19.00.

Wiesław Trzeciakowski świętuje jubileusz twórczości

Redaktor | 15 maj 2018 - Po 40 latach pracy intelektualnej i duchowej jestem w takim miejscu, z którego „człowiek widzący” wie, że literatura nie jest z tego świata. Galeria Autorska zaprasza na obchody jubileuszu pracy twórczej Wiesława Trzeciakowskiego.

Z miłości do muzyki filmowej i musicalowej. Finał „Szlagieru 2018”

Marta Kocoń | 13 maj 2018 „Kaczka Dziwaczka”, „Cabaret” czy „Gwiazdą być” – to niektóre utwory, które w sobotę (12 maja) wykonali w kinoteatrze Adria młodzi wokaliści z całej Polski. Koncert finałowy z udziałem Studia Accantus zakończył 14. Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2018”.  

„Herkules” zakończył XXV Bydgoski Festiwal Operowy. Czas podsumowań

Redaktor | 9 maj 2018 Barokowa opera „Herkules” Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Nationaltheater Mannheim (Niemcy) zamknęła tegoroczny Bydgoski Festiwal Operowy. Najsłynniejszym dziełem artysty jest oratorium „Mesjasz”. Opowieść o greckim herosie to jeden z mniej znanych jego utworów. Jednak współcześni krytycy nazywają „Herkulesa” najpiękniejszym z klejnotów w Haendlowskiej koronie,...