Mniej znaczy więcej [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 26 sty 2018 Alexander Payne w swym najnowszym filmie „Pomniejszenie” serwuje nam iście brawurową, kuriozalną, podaną w słodko-kwaśnym sosie wizję, ale jakże celnie chwilami trafiającą w aktualną sytuację globalnej społeczności.

DEKADA – ciąg dalszy [WYSTAWA FOTOGRAFII]

Redaktor | 25 sty 2018 Zdjęcia Romualda Fajtanowskiego zrobione podczas podróży po Ukrainie, Litwie, Czechach, Niemczech i Polsce można oglądać od 24 stycznia w Galerii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. „DEKADA – ciąg dalszy” to podsumowanie trzyletnich działań artysty.

Król polki z Bydgoszczy

Redaktor | 23 sty 2018 Jan Lewandowski z Bydgoszczy, w Ameryce znany pod nazwiskiem Jan Lewan. Sławę zdobył jako król polki. Doczekał się filmu o sobie. Amerykańską produkcję można już oglądać w serwisie filmowym Netflix.

Powrót Bydgoszczy do Macierzy w KPCK

Redaktor | 23 sty 2018 Pracownia Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 24 stycznia 2018 o godz. 18:00 do Salonu Hoffman KPCK na XVIII Spotkanie z Historią.

Apel przedsiębiorców! Prezydencie, przemyśl to jeszcze [CAMERIMAGE]

Redaktor | 18 sty 2018 Bydgoscy przedsiębiorcy apelują do prezydenta Rafała Bruskiego, aby nie zmniejszał dotacji do tegorocznej edycji festiwalu Camerimage – podała TVP3 Bydgoszcz w popołudniowym wydaniu„Zbliżeń”. Ratusz nie komentuje i obiecuje, że każdy nadawca pism skierowanych do prezydenta, otrzyma odpowiedź indywidualnie.

Ferie w muzeum. Trwają zapisy!

Redaktor | 18 sty 2018 Tworzenie animacji i grafiki, poznawanie historii Bydgoszczy i wykonywanie unikatowych przedmiotów z różnych materiałów to tylko niektóre z warsztatów dla dzieci i młodzieży, w jakich będzie można wziąć udział podczas ferii w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego.