„Ptak” Teatru Polskiego nagrodzony

Redaktor | 14 sty 2020 Najnowsza produkcja Teatru Polskiego, spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab, otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Klasyka Żywa”.

Arnold Rezler patronem studia w Polskim Radiu PiK [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 sty 2020 Dyrygenta, wieloletniego szefa orkiestry symfonicznej Rozgłośni Pomorskiej PR, od soboty (11 stycznia) upamiętnia nazwa studia emisyjnego S-1 w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw. Podczas spotkania „Arnold Rezler in memoriam” wspomnieniami dzielili się jego bliscy i współpracownicy.

Słynny pianista i pedagog Alfred Brendel wkrótce w Bydgoszczy

Redaktor | 7 sty 2020 Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego będzie gościła legendarnego austriackiego muzyka, pedagoga, pisarza (eseistę) i poetę, jednego z największych pianistów XX wieku, wybitnego wykonawcę utworów Mozarta, Beethovena i Schuberta - Alfreda Brendela.

ZNALEŹĆ PIĘKNO W PROSTOCIE - o Bronisławie Zygfrydzie Nowickim pisze J. Soliński [FELIETON]

Redaktor | 3 sty 2020 Spotkanie wspomnieniowe o Aurelii Boruckiej - Nowickiej, które będzie miało miejsce 9 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego ( ul. Chocimska 5 w Bydgoszczy), towarzyszyć będzie otwarcie wystawy grafiki Bronisława Zygfryda Nowickiego (1907 – 1981) pt. "Cel i sens". Zapraszamy do zapoznania się z osobą i charakterystyką twórczości artysty.

Zespół Pieśni i Tańca Płomienie zaprasza na Koncert Noworoczny

Redaktor | 3 sty 2020 Działający już od 40 lat w MDK nr 4 w Bydgoszczy, Zespół Pieśni i Tańca Płomienie, serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny pt "Narodziła Nam się Dobroć " . Koncert odbędzie się 6 stycznia 2020 r. o godz. 14.00 w Miejskim Centrum Kultury ul. Marcinkowskiego w Bydgoszczy.

Blefowali genialnie. Pod znakiem Rosji [KSIĄŻKI]

Redaktor | 26 gru 2019 O sprytnych działaniach wywiadowczych ZSRR i o Rosji pod rządami Putina przeczytamy w książkach polecanych przez dr. Krzysztofa Osińskiego. Poznamy też zapomnianego polskiego wizjonera.