Wiesław Trzeciakowski świętuje jubileusz twórczości

Redaktor | 15 maj 2018 - Po 40 latach pracy intelektualnej i duchowej jestem w takim miejscu, z którego „człowiek widzący” wie, że literatura nie jest z tego świata. Galeria Autorska zaprasza na obchody jubileuszu pracy twórczej Wiesława Trzeciakowskiego.

Z miłości do muzyki filmowej i musicalowej. Finał „Szlagieru 2018”

Marta Kocoń | 13 maj 2018 „Kaczka Dziwaczka”, „Cabaret” czy „Gwiazdą być” – to niektóre utwory, które w sobotę (12 maja) wykonali w kinoteatrze Adria młodzi wokaliści z całej Polski. Koncert finałowy z udziałem Studia Accantus zakończył 14. Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2018”.  

„Herkules” zakończył XXV Bydgoski Festiwal Operowy. Czas podsumowań

Redaktor | 9 maj 2018 Barokowa opera „Herkules” Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Nationaltheater Mannheim (Niemcy) zamknęła tegoroczny Bydgoski Festiwal Operowy. Najsłynniejszym dziełem artysty jest oratorium „Mesjasz”. Opowieść o greckim herosie to jeden z mniej znanych jego utworów. Jednak współcześni krytycy nazywają „Herkulesa” najpiękniejszym z klejnotów w Haendlowskiej koronie,...

Filmowe przeboje w wykonaniu młodych. „Szlagier 2018”

Redaktor | 9 maj 2018 W najbliższą sobotę (12 maja) dzieci i młodzież z całej Polski będą rywalizować w konkursie muzyki filmowej i musicalowej „Szlagier 2018”. W finale usłyszymy także gości specjalnych: Jakuba Jurzyka, Katarzynę Mazurkiewicz i Pawła Izdebskiego ze Studia Accantus.

Od baroku do szlagierów z filmów o Bondzie. Maj w Filharmonii

Redaktor | 8 maj 2018 Filharmonia Pomorska zaprasza w maju na koncerty. W planach m.in. wieczór z mistrzem i popisy najlepszych studentów roku dyplomowego bydgoskiej Akademii Muzycznej. Będzie też koncert w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz muzyka z filmów szpiegowskich na Dzień Matki.

Wieczór organowy w bydgoskim Sacré-Coeur

Redaktor | 7 maj 2018 Wczoraj (6 maja) w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy odbył się koncert organowy zorganizowany przez Studenckie Koło Organowe „Positif” i Akademię Muzyczną imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Maj w Galerii Miejskiej bwa

Redaktor | 7 maj 2018 Co ciekawego przygotowała Galeria Miejska bwa na nadchodzące tygodnie? Poniżej lista majowych wydarzeń.

„Majówka z kulturą i sztuką”. Propozycje dla osób niepełnosprawnych

Redaktor | 4 maj 2018 „Majówka z kulturą i sztuką” to coroczna inicjatywa, dzięki której niepełnosprawni mieszkańcy regionu oraz ich opiekunowie mogą bezpłatnie skorzystać z oferty instytucji kulturalnych. W Bydgoszczy w akcji udział biorą Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Teatr Polski i Muzeum Okręgowe.