„Legendarna rzeźnia” w Bydgoskim Centrum Sztuki

Redaktor | 7 wrz 2017 Działała od końca XIX wieku aż do 2006 roku i mieściła się w samym sercu miasta – historię bydgoskiej rzeźni, bo o niej mowa, będzie można lepiej poznać dzięki wystawie prezentowanej w Bydgoskim Centrum Sztuki.

Władcy Mokotowa, czyli mafia po polsku [RECENZJA]

Krzysztof Osiński | 3 wrz 2017 W książce Ewy Ornackiej znajdziemy wszystko, czego oczekiwać mogą czytelnicy publikacji o mafiach. Są tu więc porwania, wymuszenia, napady, zabójstwa, prostytucja, handel narkotykami, skorumpowani policjanci i skruszeni bandyci. Słowem, pełne spektrum działalności zorganizowanej grupy przestępczej i opis walki, którą prowadzą z nią wyspecjalizowane oddziały policji.

„Obdarowani”, czyli walka o dziecko [RECENZJA]

Redaktor | 2 wrz 2017 To z pewnością jedna z ciekawszych premier drugiego półrocza. Po kasowych widowiskach typu „Dunkierka” czy „Wojna o planetę małp” warto wybrać się na spokojniejszy seans i poznać tę wzruszającą historię.

Niedosłowny reportaż o pomocy

Redaktor | 31 sie 2017 Dziś (31 sierpnia) o 18.00 w Foto Art Bydgoszcz odbędzie się prapremiera wystawy „Adam Juszkiewicz. Oni”. Bohaterami inspirowanego malarstwem cyklu zdjęć są osoby korzystające z pomocy Stowarzyszenia Miłosierdzia przy bydgoskiej bazylice.

Malarskie spotkanie z samym sobą

Redaktor | 31 sie 2017 Wystawa obrazów Kazimierza Drejasa pt. „Monodram dwupostaciowy” zostanie otwarta 31 sierpnia w Galerii Autorskiej. Ekspozycję zorganizowano z okazji 80. urodzin artysty.

Wspomnienie flirtów z historią [RECENZJA]

Krzysztof Osiński | 31 sie 2017 Antoni Tokarczuk przez kilkadziesiąt lat był zaangażowany w życie społeczno-polityczne. Obecnie jest na politycznej emeryturze, ale nie marnuje wolnego czasu. W ostatnim czasie napisał obszerne wspomnienia, wydane właśnie przez Instytut Pamięci Narodowej.

Pawbeats i goście na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 26 sie 2017 Piątkowy (25 sierpnia) koncert Pawbeats Live Band na Wyspie Młyńskiej zakończył wakacyjny cykl „Rzeka Muzyki Młodych”. Było to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne z udziałem kwartetu smyczkowego oraz zaproszonych przez artystę gości.

Bydgoscy symfonicy zagrają hity Breakoutu

Redaktor | 21 sie 2017 Przeboje legendarnego zespołu Breakout po raz pierwszy zabrzmią symfonicznie. W bydgoskiej filharmonii, podczas koncertu upamiętniającego Tadeusza Nalepę i Mirę Kubasińską, wystąpi m.in. syn tej pary – Piotr Nalepa.