Przyzwyczajamy bydgoszczan do musicali [WYWIAD]

Redaktor | 7 mar 2018 – Wszyscy artyści, z którymi współpracuję, mają nadzieję, że ten projekt przetrwa, bo w Bydgoszczy czują się fantastycznie. Chcieliby tu wracać – mówi Judyta Wenda, inicjatorka Nowej Sceny w Bydgoszczy. W rozmowie z „Tygodnikiem” podsumowuje drugą edycję przedsięwzięcia.

DKF Niespodzianka zaprasza na „Dzikie róże”

Redaktor | 7 mar 2018 „Dzikie róże” to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich miesięcy. Będzie można go obejrzeć w czwartek 8 marca o 19:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2.

Miłość inna niż wszystkie [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 3 mar 2018 Guillermo del Toro po raz kolejny otwiera przed nami podwoje swojej bogatej wyobraźni. „Kształt wody” nie jest może opus magnum meksykańskiego reżysera, ale poszczególne elementy tego dzieła potrafią zachwycić.

Łza na policzku Aloszy [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 3 mar 2018 Trzy lata po słynnym „Lewiatanie” Andriej Zwiagincew ponownie przygląda się duszy współczesnych Rosjan. „Niemiłość” to obraz, który stanowi kontynuację autorskiego stylu rosyjskiego filmowca, a zarazem dopisuje do niego nowe, frapujące rozdziały.

Rewolucja figur woskowych [RECENZJA]

Redaktor | 2 mar 2018 Trzecia realizacja Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, tym razem o królowej Marii Antoninie, pokazuje kres starego świata, ale też kłopot z tym „nowym, wspaniałym”.

W ten weekend w operze „Manru”

Redaktor | 2 mar 2018 „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego, pierwszy polski dramat muzyczny, jest rzadkością w polskich teatrach operowych. Opera Nova wystawia go już od 12 lat.

„Romeo i Julia” na otwarcie 25. BFO

Redaktor | 27 lut 2018 25. Bydgoski Festiwal Operowy rozpocznie się już w kwietniu. - Z okazji jubileuszu zadbaliśmy o wyjątkowe atrakcje - zapewnia dyrektor Opery Nova Maciej Figas. Publiczność zobaczy i usłyszy prawie samych zagranicznych gości.

„Wiosenne piosenki” w Wiatraku

Redaktor | 27 lut 2018 Fundacja Wiatrak zaprasza na poranek muzyczny dla dzieci i rodziców w niedzielę (4 marca) o godz. 10.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7).

Najlepszy kiepski film wszech czasów [RECENZJA]

Redaktor | 23 lut 2018 W 2003 r. światło dzienne ujrzał film „The Room”, okrzyknięty z czasem jednym z najgorszych tworów X muzy. James Franco postanowił nakręcić swoiste behind the scenes, pokazać genezę powstanie tego kultowego już obrazu Tommy’ego Wiseau. Przed Wami „Disaster Artist”.

„Niemiłość” - zaproszenie

Redaktor | 22 lut 2018 „Niemiłość” to najnowszy obraz Andrieja Zwiagincewa, autora słynnego „Lewiatana”. Można go zobaczyć już dziś w Fordonie.

„Instrukcja zabicia ptaka” w Galerii Autorskiej

Redaktor | 20 lut 2018 Jana Kaja i Jacek Soliński, twórcy GA, zapraszają na spotkanie poetyckie z Bartłomiejem Siwcem i promocję tomu jego wierszy pt. „Instrukcja zabicia ptaka”. Początek w czwartek (22 lutego) o godz. 18.00 w siedzibie galerii (ul. Chocimska 5).

Twórcy zaprezentują się w Wieży Ciśnień

Redaktor | 19 lut 2018 „Twórczość i twórcy” - taki tytuł nosi wystawa, którą od piątku 23 lutego będzie można oglądać w Wieży Ciśnień (ul. Filarecka 1). Swoje prace zaprezentują artyści-amatorzy związani z pracownią Waldemara Malaka.

Polscy żołnierze Stalina [RECENZJA]

Redaktor | 18 lut 2018 Nakładem Wydawnictwa RM z Warszawy i Ośrodka Karta ukazała się jakiś czas temu ciekawa książka prezentująca wybór wspomnień żołnierzy tzw. Ludowego Wojska Polskiego. Od nazwiska dowódcy nazywano ich berlingowcami i pod taką nieformalną nazwą przeszli oni do historii.

Wiolonczela w roli głównej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 17 lut 2018 Filharmonia Pomorska zaprasza w środę (21 lutego) na koncert pn. „Wiolonczela w roli głównej”. Przed bydgoską publicznością wystąpi Marcin Zdunik zaliczany do grona najwybitniejszych europejskich wirtuozów wiolonczeli młodego pokolenia.