Koncert dla Andrzeja Szwalbego i pieniądze dla filharmonii

Magdalena Gill | 23 wrz 2017 Wieloletniemu dyrektorowi filharmonii Andrzejowi Szwalbemu dedykowany był piątkowy (22 września) koncert 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Orkiestra Symfoniczna FP zagrała jego ulubiony utwór - „Życie bohatera” Ryszarda Straussa.

Rodzinne spotkania z książką

Redaktor | 20 wrz 2017 Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza na spotkania z książką w ramach drugiej już edycji cyklu „CzyTAMŚwiat”. Ten projekt czytelniczy jest adresowany do dzieci, ich rodziców oraz dziadków.

Trzecia edycja TehoFest za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 wrz 2017 Tegoroczne święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynęło pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”. O tym, jaki to skarb i jak go odkryć, można było przekonać się w w sobotę w obiektach należących do szlaku.

Wybuchowy duet w starym dobrym stylu [RECENZJA]

Redaktor | 10 wrz 2017 Po tak dobrych filmach akcji jak „Logan: Wolverine”, „Baby Driver” czy „Atomic Blonde” trudno było oczekiwać, że w tym roku pojawi się jeszcze jakiś godny uwagi obraz tego gatunku. Tymczasem na ekrany wszedł „Bodyguard Zawodowiec”, dzięki któremu lista filmów akcji wartych zobaczenia znów się wydłużyła.