Bydgoska „Halka” ukaże się na DVD

Redaktor | 3 sty 2019 Jedno z najgłośniejszych przedstawień Opery Nova ostatnich lat zostanie wydane na DVD. Dźwięk został zrealizowany w czerwcu 2018 roku, nagrania obrazu rozpoczną się 21 stycznia pod okiem reżyser Natalii Babińskiej.

Patriotyzm zaprawiony ironią. Banach w Galerii Autorskiej

Redaktor | 3 sty 2019 Tom Wojciecha Banacha nazwać możemy wyborem poezji patriotycznej, bo o miłość do Ojczyzny w niej chodzi, miłość trudną, niewdzięczną, często zaprawioną ironią – ocenia pisarz Jarosław Jakubowski. Dziś (3 stycznia) w Galerii Autorskiej odbędzie się spotkanie z Banachem i promocja jego książki „Plac Piastowski”.

Quadrans, spektakl w ciemności i gitara. Styczeń w Światłowni

Redaktor | 2 sty 2019 Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Quadrans, spektakl improwizowany przez Trzy Słowa oraz gitarowe „plumkanie” Macieja Stobrawy to najbliższe propozycje kulturalne Otwartej Przestrzenia „Światłownia” (ul. Świętej Trójcy 15). W drugiej połowie miesiąca będzie szampańsko dzięki koncertowi karnawałowemu i nowocześnie - za sprawą Łukasza Jędrysa i jego loopera.

Niech żyje bal w Operze Nova [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 28 gru 2018 Koncerty sylwestrowo-noworoczne w Operze Nova zaczynają się już dziś (28 grudnia). Na scenie pojawią się soliści opery, goście z warszawskiej „Romy”, chór i balet. O szampański humor widzów zadba „zabawny inaczej” satyryk Andrzej Poniedzielski.

Potrzebujemy entuzjastów bydgoskiej historii

Redaktor | 23 gru 2018 Nowe podejście do historii daje szansę, by każdy bydgoszczanin zagadnięty przez przybysza, czym miasto może się pochwalić, a z czego musi się tłumaczyć, miał przemyślaną odpowiedź – pisze Antoni Tokarczuk, działacz opozycji antykomunistycznej, były minister środowiska, senator I kadencji.

O Maryi Patronce Niepodległości w Galerii Autorskiej

Redaktor | 19 gru 2018 W czwartek (20 grudnia) Galeria Autorska zaprasza na odczyt Mateusza Solińskiego pt. „Patronka Niepodległości. Matka Boża w polskim malarstwie patriotycznym na przestrzeni wieków”. Początek o godz. 18.00.

Zwariowane przygody razem z Niespodzianką. Seans w Fordonie

Redaktor | 19 gru 2018 „Człowiek, który zabił Don Kichota” – głośny film Terry’ego Gilliama wyświetlony zostanie w czwartek 20 grudnia w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Coraz więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [WIDEO]

Redaktor | 18 gru 2018 Kolejne spotkanie melomanów i przedstawicieli mediów informujące o postępie programu zakupu nowych instrumentów odbyło się w poniedziałek (17 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej. Muzyczną niespodzianką był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez rodziny pracowników FP.