Operowe rendez-vous. Koncert w plenerze

Redaktor | 4 cze 2018 Plenerowym koncertem 6 czerwca (środa) Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wielki koncert z udziałem solistów, chóru i orkiestry odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.  

Bydgoskie dzieci piszą wiersze [RECENZJA]

Redaktor | 22 maj 2018 Okazuje się, że aby dawać dobro i piękno, nie trzeba być głośnym, szaleńczo szybkim, ale wystarczy być po prostu… prawdziwym – o dziecięcych „Potyczkach z wierszem” pisze Katarzyna Chrzan.

Lista Wächtera. Syn wierzy, że tata był dobrym nazistą

Redaktor | 20 maj 2018 70 lat po wojnie podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora” – dr Magdalena Ogórek opowiadała w Bydgoszczy o swoim śledztwie, które prowadziła tropem zagrabionych Polsce dzieł sztuki. Tak powstała książka „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków”.

Ziemia Bydgoska dedykuje koncert matkom i ojczyźnie

Redaktor | 16 maj 2018 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki i 100-lecia odzyskania niepodległości. W czasie koncertu „Nasza Matka Ojczyzna” zespół zaprezentuje m.in. repertuar ze swojej najnowszej płyty.

Dramat i kino grozy w jednym. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 16 maj 2018 Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy – „Wieża. Jasny dzień” – już w najbliższy czwartek (17 maja) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Początek seansu o 19.00.