„It happened” – „Stało się”. Wernisaż w KPCK

Redaktor | 3 kwi 2018 „Poszukuję najlepszego sposobu na to, by odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jestem” - mówi o swojej twórczości Agnieszka Niziołek-Marciniak. 5 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż jej prac.

Represje wobec „jedenastki”

Redaktor | 25 mar 2018 „Sprawa jedenastu” Andrzeja Friszkego ukazuje istotny, choć w powszechnej świadomości słabo znany, epizod w najnowszej historii Polski. Wśród uwięzionych opozycjonistów, o których przeczytamy, jest bydgoszczanin Jan Rulewski.

Bydgoski zespół „oRety” coraz bliżej Jarocina

Magdalena Liczkowska | 24 mar 2018 Bydgoski zespół „O rety”dzięki głosom fanów i czytelników „Tygodnika Bydgoskiego” pokonał 350 grup z całej Polski i ma szansę zagrać na legendarnym festiwalu w Jarocinie. Teraz wszystko zależy od występu przed jury.

Kino o wielkim sporcie. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 21 mar 2018 W czwartek, 22 marca, kolejna projekcja filmowa w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. „Bora” Komorowskiego 2). Tym razem widzowie obejrzą „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”.

Startuje Festiwal Literacki Przeczytani!

Redaktor | 20 mar 2018 Od 22 do 27 marca w MCK, Galerii Wspólnej, Amfiteatrze przy Mostowej oraz w VI Liceum Ogólnokształcącym odbywać się będą spotkania i warsztaty tegorocznej edycji „Przeczytanych”. To jedyny festiwal literacki w Bydgoszczy, a nawet w Polsce, organizowany przez licealistów przy wsparciu profesjonalistów. W tym roku odwiedzą go Robert Makłowicz, Grzegorz Wasowski, Olga Drenda i Filip...

Japońskie warsztaty na urodziny BCS

Redaktor | 16 mar 2018 Bydgoskie Centrum Sztuki w sobotę (17 marca) zaprasza na otwarte warsztaty origami. W ten sposób, jak mówią organizatorzy, chce uczcić swoją „papierową” rocznicę – pierwsze urodziny.

Na co komu poezja? Maraton poetycki w KPCK

Redaktor | 14 mar 2018 – Czekamy na wszystkich, którzy chcą posłuchać, ale przede wszystkim zaprezentować własne wiersze – zapowiadają organizatorzy maratonu, który odbędzie się 16 marca 2018 o godz. 17.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury.

O Żołnierzach Wyklętych krytycznie

Redaktor | 10 mar 2018 Część osób deklarowała, że książka „Skazy na pancerzach” będzie szarganiem dobrego imienia Żołnierzy Wyklętych, inni (głównie postkomuniści i ich zwolennicy) oczekiwali sensacyjnych ustaleń związanych z ujawnianiem popełnianych przez nich zbrodni. Myślę, że zarówno jedni, jak i drudzy w pewien sposób się zawiedli – pisze Krzysztof Osiński.

Jerzy Maksymiuk - maestro honorowy [ZDJĘCIA]

Redaktor | 10 mar 2018 Jerzy Maksymiuk skomponował dzieło dedykowane Filharmonii Pomorskiej i jej muzykom. Wczoraj (9 marca) osobiście poprowadził orkiestrę i melomani mogli usłyszeć prawykonanie utworu „Fairy Dreams”.

Narysuj Operę Nova. Konkurs dla dzieci

Redaktor | 9 mar 2018 Opera Nova zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Opera Nova w przyszłości”. Konkurs odbywa się w ramach promocji projektu „Modernizacja Opery Nova”.

Przyzwyczajamy bydgoszczan do musicali [WYWIAD]

Redaktor | 7 mar 2018 – Wszyscy artyści, z którymi współpracuję, mają nadzieję, że ten projekt przetrwa, bo w Bydgoszczy czują się fantastycznie. Chcieliby tu wracać – mówi Judyta Wenda, inicjatorka Nowej Sceny w Bydgoszczy. W rozmowie z „Tygodnikiem” podsumowuje drugą edycję przedsięwzięcia.

DKF Niespodzianka zaprasza na „Dzikie róże”

Redaktor | 7 mar 2018 „Dzikie róże” to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich miesięcy. Będzie można go obejrzeć w czwartek 8 marca o 19:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2.