Dzieci wiersze piszą. Najmłodsi bydgoscy twórcy [POEZJA], cz. 2

Redaktor | 25 cze 2018 Młodzi twórcy zaprezentowali swoje wiersze w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. „Dla dorosłych (…) było to naprawdę bardzo wzruszające przeżycie. Przypomniało wszystkim, jak wnikliwie dzieci potrafią patrzeć i widzieć” - pisze Katarzyna Chrzan.

Wojciech Fibak: Jestem ambasadorem Bydgoszczy

Redaktor | 21 cze 2018 - Jest to przeżycie dla kolekcjonera, że prace, którymi otacza się na co dzień, mogły się znaleźć tutaj, na pięknej wyspie w Bydgoszczy – mówił na konferencji Wojciecha Fibak, utytułowany sportowiec, ale i znany koneser sztuki. Dzieła z jego zbiorów będzie można oglądać w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

Japoński pianista z koncertem na 100-lecie niepodległości

Redaktor | 21 cze 2018 Pierwszy raz do Bydgoszczy przyjechałem 28 lat temu. Mam bardzo dobre wspomnienia z tamtego pobytu, zwłaszcza z pięknej sali Filharmonii Pomorskiej - mówił dziś (21 czerwca) na konferencji prasowej Yukio Yokoyama. Na tej samej sali wystąpi ponownie już 23 czerwca, z koncertem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 77. rocznicy śmierci Ignacego Jana...

Dziecko wobec śmierci. Premiera „Kopciuszka” w Teatrze Polskim

Redaktor | 19 cze 2018 „Tykający zegarek Kopciuszka nakazuje myśleć jej o zmarłej matce. Jeśli przestanie to robić, nawet na moment, matka na pewno odejdzie. Patrzy więc na zegarek, ustawia budzik i myśli”. Tak Teatr Polski przedstawia swój najnowszy spektakl - „Kopciuszka”. Premiera już w czwartek (21 czerwca). W roli Macochy zobaczymy Katarzynę Figurę.

Każdy z nas bywa żebrakiem. Wernisaż zdjęć Jacka Solińskiego

Redaktor | 13 cze 2018 - Bieda ubogich materialnie to tylko przyczynek, by odkryć biedę wiele groźniejszą – naszą wspólną nędzę duchową. W tej nędzy jest też nadzieja, bo z niej może zrodzić się pokora, mistrzyni cnót – napisał Jacek Soliński dla dwumiesięcznika „TOPOS”. Współtwórca Galerii Autorskiej zaprasza na wernisaż zdjęć.

Za czwarty krąg zapłacą pół na pół

Redaktor | 12 cze 2018 Samorząd województwa, Miasto Bydgoszcz i Opera Nova podpisały porozumienie o współpracy, która ma zaowocować budową czwartego kręgu gmachu opery wraz z parkingiem.

Opera Nova wyda kolejną płytę DVD

Redaktor | 11 cze 2018 Już jutro w bydgoskiej operze zacznie się rejestracja ścieżki dźwiękowej jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych polskich oper. To nie pierwsze DVD Opery Nova.

Kaczmarski nadal inspiruje. W ten weekend festiwal

Redaktor | 8 cze 2018 Wykonawcy muzyki Jacka Kaczmarskiego w ten weekend (9-10 czerwca) będą rywalizować w Bydgoszczy. W programie festiwalu, poza przesłuchaniami i występem laureatów, koncerty zespołów Pan Górski i Spółka oraz Czerwony Tulipan. 

Operowe hity w amfiteatrze nad Brdą [FOTORELACJA]

Redaktor | 7 cze 2018 „Operowym rendez-vous” Opera Nova włączyła się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wielki koncert z udziałem solistów, chóru i orkiestry odbył się wczoraj (6 czerwca) na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.