Sycylijskie porachunki. Dwie opery jednego wieczoru

Redaktor | 6 lut 2019 Od piątku do niedzieli (8, 9, 10 lutego) Opera Nova zaprasza na wieczory z włoskimi operami „Rycerskość wieśniacza” i „Pajace”. Jednoaktówki Mascagniego i Leoncavalla wprowadzą widzów w świat miłości, zmysłów, zazdrości i krwawej zemsty.

Idzie do nas Wiosna Festiwali. MCK z nową kampanią [WIDEO]

Redaktor | 5 lut 2019 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pięć festiwali – muzycznych, filmowych i literacki – odbywających się od marca do czerwca. W tym roku wszystkie promuje pod wspólnym szyldem „Wiosna Festiwali”. Bohaterem kampanii jest Kapitan Wiosna.

Spotkanie z poetami „Konstelacji Toposu”

Redaktor | 4 lut 2019 Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza we wtorek (5 lutego) na spotkanie z poetami „Konstelacji Toposu”, którą tworzy ośmiu poetów związanych z Dwumiesięcznikiem Literackim „Topos”: Przemysław Dakowicz, ur. 1977; Wojciech Gawłowski, ur. 1953; Adrian Gleń, ur. 1977; Jarosław Jakubowski, ur. 1974; Wojciech Kass, ur. 1964; Krzysztof Kuczkowski, ur....

Arie i duety trafią „Od brzuszka do uszka maluszka” [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 1 lut 2019 Ze względu na duże zainteresowanie cyklem dla niemowląt i kobiet w ciąży „Od brzuszka do uszka maluszka” Filharmonia Pomorska zaplanowała dodatkowe spotkanie. Koncert z repertuarem arii i duetów operowych i operetkowych odbędzie się 16 lutego o godz. 13.30.

Prawdziwe oblicze błazna w Operze Nova

Redaktor | 30 sty 2019 Bydgoska opera zaprasza na trzy wieczory (1, 2, 3 lutego) z operą „Rigoletto” Verdiego. W spektaklu o rekordowej liczbie arii i duetów reżyser Natalia Babińska pyta widzów, kto kryje się pod maską tytułowego błazna: ktoś odrażający czy godzien współczucia...

Ziemia Bydgoska zawiezie Kujawy do Indii

Redaktor | 21 sty 2019 Publiczność Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Amritsar w Indiach będzie mogła podziwiać śpiewy i tańce kujawskie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska wystąpi tam w lutym.

Hiszpański temperament w Wiatraku

Redaktor | 18 sty 2019 Fundacja „Wiatrak” zaprasza na kolejny koncert muzyki klasycznej przygotowany przez profesorów i studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Stypendia dla twórców kultury [LISTA]

Redaktor | 17 sty 2019 Twórcy 38 projektów artystycznych i kulturalnych otrzymali od miasta Bydgoszcz stypendia w pierwszej edycji tegorocznego konkursu stypendialnego. W Miejskim Centrum Kultury odbyło się w czwartek (17 stycznia) spotkanie z laureatami.

„Plastusiowy pamiętnik” w Teatrze Polskim przełożony

Redaktor | 17 sty 2019 W związku z żałobą narodową ogłoszoną przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Teatr Polski przełożył zaplanowany na 19 stycznia spektakl dla dzieci „Plastusiowy pamiętnik” . Odbędzie się on w niedzielę 20 stycznia o godz. 16.00.