Chciałam zajrzeć do duszy Szwalbego - autorka spotkała się z czytelnikami [ZDJĘCIA]

Marta Kocoń | 28 kwi 2019 Książka „Życie na przełomie” została wznowiona po 20 latach, i rozszerzona o 20 wywiadów z osobami, które kontynuują dzieła zapoczątkowane przez Andrzeja Szwalbego – twórcę m.in. Filharmonii Pomorskiej. O tym, w czym tkwił sekret jego dokonań autorka, Krystyna Starczak-Kozłowska, opowiedziała czytelnikom w Brzozie.

Kalifat zbudowany na strachu

Redaktor | 27 kwi 2019 Jeszcze do niedawna nazwa Państwa Islamskiego nie schodziła z czołówek mediów, głównie ze względu na okrutne metody, jakimi posługiwali się jego przedstawiciele. Genezę państwa i historię toczonej z nim walki znakomicie przybliża Marta Stempień w wydanej niedawno książce.

Wieczór z kryminałem: spotkanie z Robertem Małeckim i Pawłem Gilewskim

Redaktor | 26 kwi 2019 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „Autor i aktor”. Będzie to przedpremierowe spotkanie z Robertem Małeckim, autorem książki „Wada”. Literacko-teatralny wieczór z kryminałem odbędzie się dzisiaj, tj. w piątek (26 kwietnia).

Hanna Banaszak z koncertem w Bydgoszczy [KONKURS]

Redaktor | 16 kwi 2019 ,,W moim magicznym domu” czy ,,Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia....” – te oraz inne znane utwory wyśpiewa Hanna Banaszak podczas recitalu w Filharmonii Pomorskiej. Damę polskiej estrady będzie można usłyszeć 11 maja.

Szwedzi wygrywają Festiwal Filmów Animowanych Animocje w Bydgoszczy

Redaktor | 15 kwi 2019 Szwedzka animacja „Min börda”/„The Burden” zdobyła Grand Prix 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE w Bydgoszczy. O nagrodę walczyło 39 animacji z kilkunastu krajów. Za najlepszy polski film uznano „25/25”. Animocje są częścią „Wiosny Festiwali” w Bydgoszczy.