Description of Image

Dwór nie aż taki straszny. Moniuszko w Operze Nova

Redaktor | 27 lut 2020 Ponadczasową „Arię z kurantem” i inne Moniuszkowskie pieśni ze „Strasznego dworu” przypomni sobie publiczność bydgoskiej opery już w najbliższy weekend. Przedstawienia zaplanowano na 28 i 29 lutego (godz. 19.00) oraz 1 marca (18.00).

Bogdan Dąbrowski zaprasza na wystawę fotografii. Zapowiedź z głębin wrażliwości i wiedzy

Redaktor | 26 lut 2020 Fotografik Bogdan Dąbrowski wkrótce zaprezentuje bydgoszczanom swoje prace w galerii uniwersyteckiej UKW. Mocną zachętą do zobaczenia wystawy jest głęboka świadomość i wiedza artysty o uwiecznionych przez niego obiektach, która wybrzmiewa z jego opowieści o Kapliczkach Ponidzia (temat wystawy), publikowanej w całości poniżej. Wrażliwość w połączeniu z wiedzą i pasją daje...

Zbrodnia niedoskonała w KPCK [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 25 lut 2020 25 lutego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbędzie się kolejne Spotkanie z Historią u Hoffmana. Tym razem tematem przewodnim będzie „Zbrodnia [nie]doskonała. Z międzywojennej sali rozpraw”. Wstęp wolny.

Alicja Majewska w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 23 lut 2020 15 marca 2020 r. (niedziela) o godz. 18:00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Alicji Majewskiej, która wystąpi z nowym programem promującym wydaną w 2019 roku płytę „Żyć się chce”.

Wystawa prac Piotra Matuszka. KPCK zaprasza

Redaktor | 18 lut 2020 20 lutego w czwartek o godz. 18:00 w Salonie Hoffman Kujawsko - Pomorskiego Centrum Kultury, ul. Plac Kościeleckich 6, zostanie otwarta wystawa prac Piotra Matuszka. Wstęp wolny.

Otwarcie wystawy fotograficznej i spotkanie z poetą w Galerii Autorskiej

Redaktor | 16 lut 2020 Wystawa fotograficzna, której otwarcie niebawem nastąpi w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy, będzie jednocześnie spotkaniem poetyckim. O tym wydarzeniu, jak i o artystach, którzy zaprezentują swoje wizualizacje fotograficzne jak i poetyckie, a także opinie na temat ich twórczości prezentujemy poniżej.

Walentynki w Operze Nova. Operetka i pocztówki jak plakaty

Redaktor | 12 lut 2020 W "walentynkowy weekend" w Operze Nova w Bydgoszczy będziemy mieli okazję podziwiać operetkę „Księżniczka czardasza”. Komediowa, genialnie wyreżyserowana, z licznymi gagami operetkowa uczta dla miłośników tej sztuki, będzie prezentowana 14, 15 i 16 lutego.

Młynarski na karnawał. „Awantura w Recco” w Operze Nova

Redaktor | 5 lut 2020 „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, komiczno-liryczny, świetnie zagrany i zaśpiewany spektakl z muzyką Macieja Małeckiego i librettem Wojciecha Młynarskiego, jest propozycją bydgoskiej opery na karnawałowe wieczory: 7, 8, 9 lutego.