Marcin Sauter z nagrodą

Redaktor | 31 sty 2018 Bydgoski reżyser Marcin Sauter z kolejną nagrodą za film ''Żalanasz. Pusty brzeg''. Tym razem dokument otrzymał główną nagrodą za krótki metraż na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Budapeszcie - podaje Radio PiK na swojej stornie internetowej.

WSW – krótsze ramię Moskwy [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 29 sty 2018 Informacja Wojskowa, czyli kontrwywiad wojskowy PRL, była okryta tak złą sławą, że władze komunistyczne postanowiły się od niej odciąć. Zmiany były jednak pozorowane, bo poza wymianą szyldu na Wojskową Służbę Wewnętrzną, nie zmieniły się ani metody, ani cele tej formacji.

Biografia w kolorowym papierku [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 29 sty 2018 Obsypany w zeszłym roku Oscarami musical „La La Land” udowodnił, że ta forma może wstrzelić się w gusta zarówno widzów, jak i krytyków. Czy „Król rozrywki” rozbudzi wyobraźnię publiczności w tak samo przebojowy sposób?

Na randce z wrogiem [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 27 sty 2018 Wspomnienia mają przewagę nad zwykłymi książkami historycznymi. Tak jest też w przypadku arcyciekawej relacji Ludwiki Zacharasiewicz, która odsłania nam kulisy konspiracji w trakcie wojny oraz po jej zakończeniu.

Mniej znaczy więcej [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 26 sty 2018 Alexander Payne w swym najnowszym filmie „Pomniejszenie” serwuje nam iście brawurową, kuriozalną, podaną w słodko-kwaśnym sosie wizję, ale jakże celnie chwilami trafiającą w aktualną sytuację globalnej społeczności.

DEKADA – ciąg dalszy [WYSTAWA FOTOGRAFII]

Redaktor | 25 sty 2018 Zdjęcia Romualda Fajtanowskiego zrobione podczas podróży po Ukrainie, Litwie, Czechach, Niemczech i Polsce można oglądać od 24 stycznia w Galerii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. „DEKADA – ciąg dalszy” to podsumowanie trzyletnich działań artysty.

Król polki z Bydgoszczy

Redaktor | 23 sty 2018 Jan Lewandowski z Bydgoszczy, w Ameryce znany pod nazwiskiem Jan Lewan. Sławę zdobył jako król polki. Doczekał się filmu o sobie. Amerykańską produkcję można już oglądać w serwisie filmowym Netflix.

Powrót Bydgoszczy do Macierzy w KPCK

Redaktor | 23 sty 2018 Pracownia Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 24 stycznia 2018 o godz. 18:00 do Salonu Hoffman KPCK na XVIII Spotkanie z Historią.