Wybuchowy duet w starym dobrym stylu [RECENZJA]

Redaktor | 10 wrz 2017 Po tak dobrych filmach akcji jak „Logan: Wolverine”, „Baby Driver” czy „Atomic Blonde” trudno było oczekiwać, że w tym roku pojawi się jeszcze jakiś godny uwagi obraz tego gatunku. Tymczasem na ekrany wszedł „Bodyguard Zawodowiec”, dzięki któremu lista filmów akcji wartych zobaczenia znów się wydłużyła.

„Legendarna rzeźnia” w Bydgoskim Centrum Sztuki

Redaktor | 7 wrz 2017 Działała od końca XIX wieku aż do 2006 roku i mieściła się w samym sercu miasta – historię bydgoskiej rzeźni, bo o niej mowa, będzie można lepiej poznać dzięki wystawie prezentowanej w Bydgoskim Centrum Sztuki.

Władcy Mokotowa, czyli mafia po polsku [RECENZJA]

Krzysztof Osiński | 3 wrz 2017 W książce Ewy Ornackiej znajdziemy wszystko, czego oczekiwać mogą czytelnicy publikacji o mafiach. Są tu więc porwania, wymuszenia, napady, zabójstwa, prostytucja, handel narkotykami, skorumpowani policjanci i skruszeni bandyci. Słowem, pełne spektrum działalności zorganizowanej grupy przestępczej i opis walki, którą prowadzą z nią wyspecjalizowane oddziały policji.

„Obdarowani”, czyli walka o dziecko [RECENZJA]

Redaktor | 2 wrz 2017 To z pewnością jedna z ciekawszych premier drugiego półrocza. Po kasowych widowiskach typu „Dunkierka” czy „Wojna o planetę małp” warto wybrać się na spokojniejszy seans i poznać tę wzruszającą historię.

Niedosłowny reportaż o pomocy

Redaktor | 31 sie 2017 Dziś (31 sierpnia) o 18.00 w Foto Art Bydgoszcz odbędzie się prapremiera wystawy „Adam Juszkiewicz. Oni”. Bohaterami inspirowanego malarstwem cyklu zdjęć są osoby korzystające z pomocy Stowarzyszenia Miłosierdzia przy bydgoskiej bazylice.

Malarskie spotkanie z samym sobą

Redaktor | 31 sie 2017 Wystawa obrazów Kazimierza Drejasa pt. „Monodram dwupostaciowy” zostanie otwarta 31 sierpnia w Galerii Autorskiej. Ekspozycję zorganizowano z okazji 80. urodzin artysty.

Wspomnienie flirtów z historią [RECENZJA]

Krzysztof Osiński | 31 sie 2017 Antoni Tokarczuk przez kilkadziesiąt lat był zaangażowany w życie społeczno-polityczne. Obecnie jest na politycznej emeryturze, ale nie marnuje wolnego czasu. W ostatnim czasie napisał obszerne wspomnienia, wydane właśnie przez Instytut Pamięci Narodowej.