Szlak TEH2O wśród nowych siedmiu cudów Polski?

Redaktor | 25 lip 2017 Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O został nominowany w plebiscycie 7 nowych cudów Polski, organizowanym przez National Geographic. Tym samym może znaleźć się na liście najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Polski.

W Solcu nie ma sezonu ogórkowego

Redaktor | 24 lip 2017 Soleckie Centrum Kultury prężnie działa tak w ciągu roku, jak podczas wakacji. Szeroką ofertę imprez – koncertów, wystaw, warsztatów, festynów – kieruje nie tylko do solecczan, ale i do mieszkańców regionu.

Rzeźba uczy cierpliwości

Magdalena Liczkowska | 23 lip 2017 Jego rzeźby można znaleźć na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po RPA i Australię. Tworzy zarówno dzieła sakralne, jak i świeckie. Janusz May – samouk, który z rzeźbiarstwa uczynił sposób na życie, teraz przekazuje swoją wiedzę młodemu pokoleniu artystów.

Historie ociekające krwią [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 22 lip 2017 Każda epoka naznaczona jest zbrodniami. Ze względu na drastyczny przebieg lub tożsamość ofiar niektóre z nich do dzisiaj wywołują emocje i żywe komentarze. Pomimo że często złapano i skazano sprawców, wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Przemysław Słowiński przybliża kilka nie w pełni wyjaśnionych zbrodni z czasów PRL i próbuje wskazać, co tak naprawdę wówczas się...

Historyczny mural powstanie na Cieszkowskiego

Andrzej Pawełczak | 19 lip 2017 Na zabytkowej kamienicy przy ul. Cieszkowskiego powstanie historyczny mural autorstwa Juliana Nowickiego. W miniony piątek, 14 lipca, odbyły się konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy głosowali na wybrany projekt. Zwyciężyła jego ciemniejsza koncepcja.

Przygoda na wyciągnięcie miecza [RECENZJA "KRÓLA ARTURA"]

Redaktor | 1 lip 2017 Historię władcy Brytów znamy z książek, adaptowano ją na potrzeby filmu, teatru czy gier komputerowych. Do polskich kin trafił „Król Artur: Legenda miecza”, w którym Guy Ritchie przedstawia nietuzinkową wizję losów tej postaci.

Nagrody im. Kiepury dla artystów Opery Nova

Redaktor | 26 cze 2017 W sobotę, 24 czerwca, w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się XI Gala wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Kiepury. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych za osiągnięcia twórcze w 2016 roku znaleźli się artyści bydgoskiej Opery Nova.