Miasto obetnie dofinansowanie dla Camerimage

Andrzej Pawełczak | 27 gru 2017 Miasto dofinansuje festiwal Camerimage kwotą 500 tysięcy złotych, a nie jak zaplanowano w budżecie 2,5 miliona złotych. Taką decyzję podjął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Camerimage story [DECYZJA DZIŚ]

Redaktor | 27 gru 2017 Prezydent Rafał Bruski podjął już decyzję co dalej z Camerimage w Bydgoszczy. Oświadczenie w tej sprawie ma ogłosić na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Archiwalne numery „Dziennika Bydgoskiego” w Internecie

Redaktor | 23 gru 2017 O Pałacyku Lloyda zalanym podczas powodzi w 1924 roku, zbyt ciasnych butach Kusocińskiego na Olimpiadzie w Los Angeles w 1932, jesiennej modzie w 1934, motoryzacyjnych nowinkach od Forda i wystawie perskich dywanów w Hotelu Pod Orłem. To tylko niektóre z ciekawych informacji, jakie można znaleźć w udostępnionych online archiwaliach.

Camerimage zostaje w Bydgoszczy

Redaktor | 18 gru 2017 Miasto porozumiało się z prezesem Fundacji Tumult Markiem Żydowiczem w sprawie organizacji w Bydgoszczy kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Kolędy i pastorałki z „Ziemią Bydgoską”

Redaktor | 18 gru 2017 Na koncert Bożonarodzeniowy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” bilety rozeszły się błyskawicznie. Bydgoszczanie, którzy wzięli w nim udział nie zawiedli się – artyści sprawili, że wszyscy zgromadzeni w Filharmonii Pomorskiej poczuli magię świąt.

Gorzki smak przeznaczenia [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 17 gru 2017 Yorgos Lanthimos tworzy filmy, delikatnie mówiąc, specyficzne. „Kieł” czy „Lobster” porażały swoją dziwnością, a zarazem w pewien sposób absorbowały. Obok najnowszego obrazu Greka – „Zabicie świętego jelenia” – również nie sposób przejść obojętnie.

Świątecznie z „Ziemią Bydgoską” [ZAPOWIEDŹ KONCERTU]

Redaktor | 15 gru 2017 „Cicha noc. Święta noc” to koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, który odbędzie się 17 grudnia w Filharmonii Pomorskiej. Podczas świątecznego występu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Polska rodzina od święta [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 14 gru 2017 „Cicha noc” to pełnometrażowy debiut Piotra Domalewskiego, który okazał się wielką niespodzianką na 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, zdobywając m.in. Złote Lwy w kategorii „Najlepszy film”.

Wystawa krakowskich szopek w KPCK [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 14 gru 2017 W piątek, 15 grudnia (godz. 17.00), w Salonie Hoffmana Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury przy placu Kościeleckich 6 odbędzie się wernisaż wystawy „Szopki krakowskie”, prezentowanej w ramach cyklu „Piękna nasza Polska cała”.