Kultura 2 lis 13:36 | Redaktor
W piątek w Hoffmanie wernisaż wystawy „Dwie strony medalu. Art brut po bydgosku”

fot.KPCK

KPCK zaprasza 4 listopada (piątek) o godz. 18:00 do Salonu Hoffmana KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy na Wernisaż wystawy „Dwie strony medalu. Art brut po bydgosku”, Piotra Marka i Sławomira Mianowicza.

Piotr Marek, ur. 1974, swoje zainteresowanie malarstwem rozwijał w latach 90. w Policealnym Studium Multimedialnym w Ostromecku. Znaczącą rolę na jego świadomość odegrał malarz Andrzej Nowacki. Jednak dopiero po 2010 rozpoczęła się intensywna projekcja artystycznych możliwości i pasja malowania. Kolażowe zestawienie form i treści nadało obrazom charakterystycznych cech. Pokazy w „Łaźni” oraz wystawa w KPCK pt. Myślokształty i inne takie (2019), pozwoliły poznać oryginalność, znaczeniowe i formalne bogactwo prac autora.

Sławomir Mianowicz, ur. 1971, jest członkiem grupy artystycznej WTZ Stawowa (1993) od początku jej założenia przez artystkę plastyczkę Małgorzatę Gacę. Grupa powstała by dać młodym ludziom możliwość odkrywania sztuki i wyrażania się tym językiem. Przepracowane lata przyniosły Mianowiczowi pokaźny dorobek. Emocjonalna wrażliwość zaowocowała oryginalnymi kompozycjami ekspresyjnymi w formie i kolorze. Fotograficzna spostrzegawczość, lektura wielu tematów oraz klimat postimpresjonizmu przyniosły wiele bardzo dobrych obrazów. Retrospektywa z okazji 50 lat życia i 30 malowania, pozwoli docenić autora.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na prezentację dwóch odmiennych, a jakże intrygujących spojrzeń na malarstwo.

Wystawa czynna jest od 4 do 30 listopada 2022 roku. 

 

Jędrzej Kubiak, K-PCK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor