Rozbudowa filharmonii w pięć lat. Całbecki o kolejnych krokach

Marta Kocoń | 11 sty 2019 Rok na przygotowanie dokumentacji, potem przetarg i wykonanie od 2021 – tak marszałek Piotr Całbecki ocenia etapy rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Dziś (11 stycznia) w jej gmachu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami, radnymi miasta i województwa.

Ferie dla młodych widzów w Teatrze Polskim

Redaktor | 4 sty 2019 W tym roku uczniowie z naszego województwa feriami będą cieszyć się jako pierwsi – od poniedziałku 15 stycznia. Swoje propozycje na ten czas ma dla nich m.in. Teatr Polski.

Bydgoska „Halka” ukaże się na DVD

Redaktor | 3 sty 2019 Jedno z najgłośniejszych przedstawień Opery Nova ostatnich lat zostanie wydane na DVD. Dźwięk został zrealizowany w czerwcu 2018 roku, nagrania obrazu rozpoczną się 21 stycznia pod okiem reżyser Natalii Babińskiej.

Patriotyzm zaprawiony ironią. Banach w Galerii Autorskiej

Redaktor | 3 sty 2019 Tom Wojciecha Banacha nazwać możemy wyborem poezji patriotycznej, bo o miłość do Ojczyzny w niej chodzi, miłość trudną, niewdzięczną, często zaprawioną ironią – ocenia pisarz Jarosław Jakubowski. Dziś (3 stycznia) w Galerii Autorskiej odbędzie się spotkanie z Banachem i promocja jego książki „Plac Piastowski”.

Quadrans, spektakl w ciemności i gitara. Styczeń w Światłowni

Redaktor | 2 sty 2019 Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Quadrans, spektakl improwizowany przez Trzy Słowa oraz gitarowe „plumkanie” Macieja Stobrawy to najbliższe propozycje kulturalne Otwartej Przestrzenia „Światłownia” (ul. Świętej Trójcy 15). W drugiej połowie miesiąca będzie szampańsko dzięki koncertowi karnawałowemu i nowocześnie - za sprawą Łukasza Jędrysa i jego loopera.

Niech żyje bal w Operze Nova [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 28 gru 2018 Koncerty sylwestrowo-noworoczne w Operze Nova zaczynają się już dziś (28 grudnia). Na scenie pojawią się soliści opery, goście z warszawskiej „Romy”, chór i balet. O szampański humor widzów zadba „zabawny inaczej” satyryk Andrzej Poniedzielski.