Z litewskiej ziemi wprost na Bydgoski Festiwal Muzyczny

Magdalena Liczkowska | 25 wrz 2017 Owacjami na stojąco zakończył się kolejny z koncertów w ramach 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Litewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oczarowała publiczność swoją energią i brawurowym wykonaniem dzieł klasyków.

Zostań wolontariuszem Camerimage

Redaktor | 25 wrz 2017 Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage szukają wolontariuszy, którzy pomogliby w organizacji tegorocznej imprezy. W zamian zyskać można kartę wstępu na cały festiwal.

Koncert dla Andrzeja Szwalbego i pieniądze dla filharmonii

Magdalena Gill | 23 wrz 2017 Wieloletniemu dyrektorowi filharmonii Andrzejowi Szwalbemu dedykowany był piątkowy (22 września) koncert 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Orkiestra Symfoniczna FP zagrała jego ulubiony utwór - „Życie bohatera” Ryszarda Straussa.

Rodzinne spotkania z książką

Redaktor | 20 wrz 2017 Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza na spotkania z książką w ramach drugiej już edycji cyklu „CzyTAMŚwiat”. Ten projekt czytelniczy jest adresowany do dzieci, ich rodziców oraz dziadków.

Trzecia edycja TehoFest za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 wrz 2017 Tegoroczne święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynęło pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”. O tym, jaki to skarb i jak go odkryć, można było przekonać się w w sobotę w obiektach należących do szlaku.