Kameliowa Violetta na jubileusz artystki

Redaktor | 10 kwi 2019 Katarzyna Nowak-Stańczyk obchodzi 30. lat pracy artystycznej. Jubileusz świętować będzie na scenie pery Nova w najbliższą sobotę (13 kwietnia) rolą Violetty Valery w „Traviacie”.

Prawda o łamaniu szyfrów Enigmy

Redaktor | 7 kwi 2019 Przez wiele lat w zagranicznych książkach i filmach przypisywano złamanie szyfrów Enigmy Brytyjczykom. Książka Dermota Turinga, bratanka genialnego brytyjskiego kryptologa, odkłamuje historię tych dokonań.

Jakiego muzeum chcą dzieci? Pokazały na rysunkach [WERNISAŻ]

Redaktor | 5 kwi 2019 Najmłodsi proponują stworzenie m.in. muzeum... obuwia. W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż prac nadesłanych w konkursie „Wymarzone muzeum”. Na dzieci tego dnia czekają też „Kreatywne zabawy z jajem”.

Wieczność ukryta w codzienności. Spotkanie z Wiesławem Trzeciakowskim

Redaktor | 3 kwi 2019 Klub Prawicy Bydgoskiej, Fundacja Drużyna Mieszka oraz Fundacja Bezpieczny Świat zapraszają na spotkanie autorskie z Wiesławem Trzeciakowskim. O opowiadaniu „Życie wieczne” inspirowanym ubiegłą Wielkanocą można posłuchąć w poniedziałek (8 kwietnia) przy Wełnianym Rynku 11/7.

Kwietniowe koncertowanie w Światłowni

Redaktor | 1 kwi 2019 Przez cały kwiecień na scenie Otwartej Przestrzeni „Światłownia” (ul. św. Trójcy 15) nie będzie milkła muzyka. Zaprezentują się m.in. niewidomy artysta Roland Świstek i Grzegorz Bukała, lider „Wałów Jagiellońskich”.

Popowe hity w MDK nr 5. Koncert wychowanków

Redaktor | 1 kwi 2019 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 zaprasza na koncert młodych wokalistów pn. „MDK5 – Kuźnią talentów”. W repertuarze m.in. piosenki Eda Sheerana i utwory z filmów.

Jeszcze więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 mar 2019 Do Filharmonii Pomorskiej przybywają kolejne instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój...

Mali artyści tworzą pomosty między Polską a Serbią

Redaktor | 29 mar 2019 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 po raz trzeci zaprosił dzieci i młodzież do udziłu w międzyarodowych warsztatach plastycznych. Wernisaż prac, które powstawały w Polsce, Serbii i Kosowie już w sobotę (30 marca).

Anna Apostolakis-Gluzińska laureatką nagrody za osiągnięcia w dubbingu festiwalu Animocje

Redaktor | 27 mar 2019 „Shrek”, „Epoka lodowcowa”, „Harry Potter” czy też Monika Geller z kultowych „Przyjaciół”, wszędzie tam słyszeliście głos Anny Apostolakis-Gluzińskiej. Ponad 500 ról w animacjach, grach, serialach i filmach fabularnych czyni z niej jedną z najważniejszych gwiazd polskiego dubbingu. Artystka odbierze 8 kwietnia specjalną nagrodę za osiągnięcia w dubbingu,...

Największe przeboje operetkowe w kinoteatrze Adria

Redaktor | 27 mar 2019 Popisowe arie z „Barona cygańskiego”, „Zemsty nietoperza” czy „Księżniczki Czardasza” zabrzmią w sobotę (30 marca) w kinoteatrze Adria. Soliści operowi i kameraliści zapraszają na galę nawiązującą do słynnych koncertów wiedeńskich.