Żydowicz komentuje stanowisko kandydatów w sprawie Camerimage

Redaktor | 2 paź 2018 „Konkretne zapewnienie w tej kwestii złożył Pan Tomasz Latos. Deklarację rozmów o przyszłości Camerimage w Bydgoszczy złożył także Pan Marcin Sypniewski. List Pana Rafała Bruskiego wywołuje największe emocje i budzi największe wątpliwości” - tak Marek Żydowicz komentuje odpowiedzi na jego list otwarty, które otrzymał od trzech z pięciorga kandydatów do fotela prezydenta...

Andrzej Sikorowski: Piszę przyzwoite piosenki [ROZMOWA]

Redaktor | 30 wrz 2018 – Ludzie na te piosenki czekają. Może dlatego, że kojarzą się z ich młodością – mówi Andrzej Sikorowski, lider zespołu „Pod Budą”, świętującego jubileusz 40-lecia działalności. 9 października grupa wystąpi w Bydgoszczy.

Muzyczne skarby Jasnej Góry [RECENZJA]

Anna Szarapka | 30 wrz 2018  W środę 18 września, w ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego przebiegającego pod hasłem „Kontrasty - Niepodległa”, wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu zatytułowanego „Duchowa stolica Polski”. Wieczór poświęcony był polskiej muzyce barokowej i jej znakomitemu kompozytorowi Marcinowi Józefowi Żebrowskiemu.

Prapremiery o kobietach i niepodległości

Redaktor | 26 wrz 2018 Początek Festiwalu Prapremier już w przyszłym tygodniu. Spektakle wystawiane w Teatrze Polskim będą nawiązywać do obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicy nadania praw wyborczych kobietom. Prócz przedstawień odbędą się debaty, warsztaty i czytanie performatywne.

Dla każdego coś dobrego w Operze Nova

Redaktor | 25 wrz 2018 W tym tygodniu Opera Nova przygotowała przedstawienia zarówno dla najmłodszej widowni, jak i dla starszej. Na scenie kameralnej będzie można zobaczyć balet „Magiczne zabawki”, a weekend na dużej scenie należy do opery „Wesele Figara”.

Będą powroty i „Awantura”. Nowy sezon bydgoskiej opery

Marta Kocoń | 24 wrz 2018 Premiera „Awantury w Recco” Małeckiego, nowości w wyposażeniu i repertuarowe powroty – dyrektor Opery Nova Maciej Figas na poniedziałkowej (24 września) konferencji prasowej przedstawił plany na rozpoczynający się sezon artystyczny.

Koncerty dla najmłodszych wracają w Wiatraku

Redaktor | 21 wrz 2018 Po wakacjach Fundacja „Wiatrak” rozpoczyna kolejny cykl Poranków Muzycznych, przygotowywanych przez bydgoską Akademię Muzyczną. Pierwszy pt. „Do widzenia, lesie zielony” już w najbliższą niedzielę (23 września) o godz. 10.15.

Kobieca poezja i grafika-lustro w Galerii Autorskiej

Redaktor | 20 wrz 2018 „Wiersze trudne” – pod tym tytułem 20 września w Galerii Autorskiej odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Grajewską. Towarzyszyć mu będzie otwarcie wystawy grafiki Jakuba Kaji pt. „Maski”.

Muzyka z Jasnej Góry w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 19 wrz 2018 Polska muzyka dawna w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Chórów NFM - to program na dzisiejszy (19 września) wieczór w Filharmonii Pomorskiej. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego zabrzmią utwory ze zbiorów jasnogórskich.

Edward Stasiński żegna się z Operą Nova

Redaktor | 19 wrz 2018 W sobotę 22 września w bydgoskiej operze odbędzie się benefis Edwarda Stasińskiego. Wieloletni solista pożegna się ze sceną rolą komisarza Carnero w „Baronie cygańskim” Straussa.