Description of Image

Młynarski na karnawał. „Awantura w Recco” w Operze Nova

Redaktor | 5 lut 2020 „Awantura w Recco, czyli drzewko wolności”, komiczno-liryczny, świetnie zagrany i zaśpiewany spektakl z muzyką Macieja Małeckiego i librettem Wojciecha Młynarskiego, jest propozycją bydgoskiej opery na karnawałowe wieczory: 7, 8, 9 lutego.

Teatr cieni - warsztaty dla dzieci w KPCK

Redaktor | 4 lut 2020 Teatr cieni jest łatwy i trudny. Łatwy, bo niekiedy do zorganizowania przedstawienia wystarczą same ręce i światło, a trudny bo wymaga kreatywności i wyobraźni. W ferie dzieci wraz z rodzicami lub dziadkami będą mogli się o tym przekonać w bydgoskim KPCK-u.

„Rota” i nie tylko. Skarby w bydgoskiej książnicy [ZDJĘCIA]

Redaktor | 25 sty 2020 Między innymi jedyny zachowany rękopis „Roty” Marii Konopnickiej ma w swoich zbiorach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. Z okazji stulecia powrotu miasta do Polski ten i inne bezcenne eksponaty zostały udostępnione zwiedzającym.

Spektakl Teatru Polskiego jedzie do Japonii

Redaktor | 21 sty 2020 Pod koniec lutego „Wycinanki. List z morza” zostaną zaprezentowane w New National Theater w Tokio. Spektakl dedykowany najmłodszym zostanie zagrany w Japonii trzy razy.

Świnka Peppa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy [KONKURS]

Redaktor | 17 sty 2020 8 lutego w bydgoskim Teatrze Polskim im. H. Konieczki odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka”. Jest to widowisko oparte na dobrze znanej wszystkim dzieciom bajce o małej śwince, jej rodzinie i przyjaciołach.

Miejskie stypendia trafiły do bydgoskich twórców [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 sty 2020 Wydawnictwa książkowe i muzyczne, wystawy – to niektóre cele, które zrealizują miejscy stypendyści. Dofinansowanie na swoje projekty w pierwszej w tym roku edycji konkursu otrzymało 26 osób. Spotkanie z laureatami odbyło się w czwartek (16 stycznia) w Miejskim Centrum Kultury.

„Ptak” Teatru Polskiego nagrodzony

Redaktor | 14 sty 2020 Najnowsza produkcja Teatru Polskiego, spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab, otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Klasyka Żywa”.

Arnold Rezler patronem studia w Polskim Radiu PiK [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 sty 2020 Dyrygenta, wieloletniego szefa orkiestry symfonicznej Rozgłośni Pomorskiej PR, od soboty (11 stycznia) upamiętnia nazwa studia emisyjnego S-1 w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw. Podczas spotkania „Arnold Rezler in memoriam” wspomnieniami dzielili się jego bliscy i współpracownicy.