Represje wobec „jedenastki”

Redaktor | 25 mar 2018 „Sprawa jedenastu” Andrzeja Friszkego ukazuje istotny, choć w powszechnej świadomości słabo znany, epizod w najnowszej historii Polski. Wśród uwięzionych opozycjonistów, o których przeczytamy, jest bydgoszczanin Jan Rulewski.

Bydgoski zespół „oRety” coraz bliżej Jarocina

Magdalena Liczkowska | 24 mar 2018 Bydgoski zespół „O rety”dzięki głosom fanów i czytelników „Tygodnika Bydgoskiego” pokonał 350 grup z całej Polski i ma szansę zagrać na legendarnym festiwalu w Jarocinie. Teraz wszystko zależy od występu przed jury.

Kino o wielkim sporcie. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 21 mar 2018 W czwartek, 22 marca, kolejna projekcja filmowa w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. „Bora” Komorowskiego 2). Tym razem widzowie obejrzą „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”.

Startuje Festiwal Literacki Przeczytani!

Redaktor | 20 mar 2018 Od 22 do 27 marca w MCK, Galerii Wspólnej, Amfiteatrze przy Mostowej oraz w VI Liceum Ogólnokształcącym odbywać się będą spotkania i warsztaty tegorocznej edycji „Przeczytanych”. To jedyny festiwal literacki w Bydgoszczy, a nawet w Polsce, organizowany przez licealistów przy wsparciu profesjonalistów. W tym roku odwiedzą go Robert Makłowicz, Grzegorz Wasowski, Olga Drenda i Filip...

Japońskie warsztaty na urodziny BCS

Redaktor | 16 mar 2018 Bydgoskie Centrum Sztuki w sobotę (17 marca) zaprasza na otwarte warsztaty origami. W ten sposób, jak mówią organizatorzy, chce uczcić swoją „papierową” rocznicę – pierwsze urodziny.

Na co komu poezja? Maraton poetycki w KPCK

Redaktor | 14 mar 2018 – Czekamy na wszystkich, którzy chcą posłuchać, ale przede wszystkim zaprezentować własne wiersze – zapowiadają organizatorzy maratonu, który odbędzie się 16 marca 2018 o godz. 17.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury.

O Żołnierzach Wyklętych krytycznie

Redaktor | 10 mar 2018 Część osób deklarowała, że książka „Skazy na pancerzach” będzie szarganiem dobrego imienia Żołnierzy Wyklętych, inni (głównie postkomuniści i ich zwolennicy) oczekiwali sensacyjnych ustaleń związanych z ujawnianiem popełnianych przez nich zbrodni. Myślę, że zarówno jedni, jak i drudzy w pewien sposób się zawiedli – pisze Krzysztof Osiński.

Jerzy Maksymiuk - maestro honorowy [ZDJĘCIA]

Redaktor | 10 mar 2018 Jerzy Maksymiuk skomponował dzieło dedykowane Filharmonii Pomorskiej i jej muzykom. Wczoraj (9 marca) osobiście poprowadził orkiestrę i melomani mogli usłyszeć prawykonanie utworu „Fairy Dreams”.

Narysuj Operę Nova. Konkurs dla dzieci

Redaktor | 9 mar 2018 Opera Nova zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Opera Nova w przyszłości”. Konkurs odbywa się w ramach promocji projektu „Modernizacja Opery Nova”.

Przyzwyczajamy bydgoszczan do musicali [WYWIAD]

Redaktor | 7 mar 2018 – Wszyscy artyści, z którymi współpracuję, mają nadzieję, że ten projekt przetrwa, bo w Bydgoszczy czują się fantastycznie. Chcieliby tu wracać – mówi Judyta Wenda, inicjatorka Nowej Sceny w Bydgoszczy. W rozmowie z „Tygodnikiem” podsumowuje drugą edycję przedsięwzięcia.

DKF Niespodzianka zaprasza na „Dzikie róże”

Redaktor | 7 mar 2018 „Dzikie róże” to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich miesięcy. Będzie można go obejrzeć w czwartek 8 marca o 19:00 w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2.

Miłość inna niż wszystkie [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 3 mar 2018 Guillermo del Toro po raz kolejny otwiera przed nami podwoje swojej bogatej wyobraźni. „Kształt wody” nie jest może opus magnum meksykańskiego reżysera, ale poszczególne elementy tego dzieła potrafią zachwycić.