„Romeo i Julia”. Balet w teatralnej dramaturgii [RECENZJA]

Andrzej Pawełczak | 23 kwi 2018 Niezwykłe widowisko baletowe na inaugurację tegorocznego jubileuszowego XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego przygotowała Opera Nova. Szekspirowski dramat „Romeo i Julia” to dopracowany w najdrobniejszym szczególe spektakl: choreograficznie, scenograficznie, kostiumowo i muzycznie.

Daj sobie czas na sztukę. Weekend w Muzeum Okręgowym

Redaktor | 19 kwi 2018 Bydgoskie muzeum włącza się w akcję Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę (21 kwietnia) w Galerii Sztuki Nowoczesnej muzealnicy zaproponują bliższe poznanie pięciu wybranych dzieł. Wstęp wolny przez cały dzień.

„Sprzedawcy bajek” za 300 groszy

Redaktor | 19 kwi 2018 Teatr Polski w Bydgoszczy już po raz czwarty przyłącza się do ogólnopolskiej akcji teatralnej „Bilety za grosze”. 12 maja o godz. 16.00 młodsi i starsi widzowie będą mogli zobaczyć najnowsze przedstawienie z repertuaru Teatru Polskiego - „Sprzedawcy bajek” Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty za jedyne 300 groszy. Wszystko to w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego oraz...

Rzeka Muzyki. Koncerty gwiazd przez całe wakacje

Redaktor | 16 kwi 2018 Zespół Raz Dwa Trzy, Kapela ze Wsi Warszawa, Joanna Dark, a także znakomici śpiewacy operowi i jazzmani – przez całe wakacje na scenie nad Brdą brzmieć będzie muzyka. Znany jest już program V już edycji Rzeki Muzyki.

Obrazy Van Gogha ożywają na ekranie

Redaktor | 12 kwi 2018 Słynny „Twój Vincent” już dzisiaj (12 kwietnia) zostanie wyświetlony w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2. Początek seansu o godzinie 19.00.

Wyśpiewana Balladyna, czyli Słowacki muzycznie [RECENZJA]

Andrzej Pawełczak | 8 kwi 2018 Spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna” w bydgoskim Teatrze Polskim to w zasadzie rola jednej aktorki - Dagmary Mrowiec-Matuszak, grającej tytułową postać dramatu Juliusza Słowackiego. Swoją rolę w dużej części musiała wyśpiewać, bo Balladyna w tym przedstawieniu to wokalistka.