Description of Image

Artystyczne tradycje tucholskiego muzeum

Redaktor | 1 sie 2021 Dumą tucholskiego muzeum jest dbałość o kontynuowanie artystycznych tradycji. O hafcie kaszubskim, o borowiackim malarstwie na szkle, o wyplataniu koszy z wikliny jak i z korzeni drzew oraz o organizowanych przez muzeum pokazach przędzenia wełny na kołowrotku opowie w swoim kolejnym reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.

Filharmonia pod gwiazdami. Plenerowy koncert [ZAPOWIEDŹ]

mk | 25 lip 2021 Utwory m.in. Pendereckiego, Rossiniego, Bizeta i Brahmsa zabrzmią w piątek (13 sierpnia) na placu przed Filharmonią Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Bezpłatne karty wstępu będzie można odebrać od 3 sierpnia.

Przeboje lat 50. i 60. zabrzmią na Błoniu

Redaktor | 20 lip 2021 W najbliższy weekend (24-25 lipca) Miasto zaprasza na muzyczną karuzelę z piosenkami z lat 50. i 60. Około trzygodzinne koncerty odbędą się na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Wydarzenie zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Wakacje w Operze Nova: kostiumy na wystawie i przymiarki do „Bulwaru…”

kd | 19 lip 2021 Kostiumy zaprojektowane przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę, a wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej. Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w...

Pyszności kujawskiej gospodarności - zaprasza redaktor Lewicka-Ritter

Redaktor | 15 lip 2021 Kujawskie gospodynie od zawsze należały do kobiet bardzo gospodarnych. Z prostych produktów potrafiły przygotować prawdziwe rarytasy np. kiszczok, mniszek, pyzok czy ruchaniec. O tym, co kryje się za tymi cudacznymi nazwami opowiada w swoim reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.

Kujawski strój ludowy. Redaktor Lewicka-Ritter o „Łachach i Szmatach” regionu

Redaktor | 11 lip 2021 Strój kujawski, szyty z wełny, jedwabiu lub innego sukna, dostojny w formie i kolorystyce, posiadał cechy indywidualne dla regionu. Z użycia wyszedł dawno temu. Dziś odtwarzany jest na potrzeby muzeów i zespołów folklorystycznych. O cechach wyróżniających ubiór kujawski opowiada w swoim reportażu redaktor Krystyna Lewicka-Ritter.